Aktuálně

 

16. 08. 2014

Súdán: Pokračujme v modlitbách za náboženskou svobodu

 

 
Daniel a Meriam (fotografie: Gabriel Wani / Facebook)

(Hlas mučedníků Austrálie, Morning Star News, The Telegraph)

 

Meriam Ibrahim, odvážná žena, která navzdory hrozící popravě odmítla zapřít svou víru, 31. července i s rodinou konečně dorazila do Spojených států. O týden dříve (24. července) s manželem Danielem a dvěma dětmi na základě oboustranné mezistátní dohody vycestovala ze Súdánu do Itálie. Nakonec se společně usadili ve státě New Hampshire, kde jim budou [Danielovi] příbuzní pomáhat začít nový život.

 

Jiná súdánská křesťanka, sedmatřicetiletá Faiza Abdalla, zadržená 2. dubna za podobných okolností, zůstává uvězněna na základě obvinění z cizoložství, kterého se měla dopustit sňatkem s jihosúdánským křesťanem, a také z odpadlictví, jehož údajným „důkazem“ je její jméno. Faiza byla zatčena poté, co úředníci prohlásili, že nemůže být křesťankou, protože Abdalla je muslimské jméno. 8. dubna soud zneplatnil Faizin sňatek s jihosúdánským křesťanem, který před dvěma lety uprchl ze země kvůli pronásledování. Rodiče křesťanky se obrátili ještě před jejím narozením, takže by z odpadlictví mohli být obviněni i oni sami.

 

V prvé řadě poděkujme Bohu za bezpečný přílet Meriam s rodinou do Spojených států. Kéž Bůh i nadále zaceluje utržené šrámy a vede každý jejich krok v novém prostředí. Kéž si také používá úžasné svědectví Meriam a Daniele k šíření svého království, zejména když budou v prostředí nově nalezené svobody vyjadřovat svou vděčnost za jeho věrnost a vysvobození. Nezapomínejte na modlitbách ani na ostatní křesťany, kteří jsou v Súdánu nespravedlivě zadržováni pro svou víru, včetně Faizy. Proste, aby ji Bůh ve vězení nadpřirozeně ochraňoval a připravil cestu k jejímu propuštění. Modlete se také za oficiální představitele Súdánu, aby respektovali svobodu náboženského vyznání pro všechny občany, aby křesťané jako Faiza a její příbuzní přestali být pronásledováni za svou hlubokou víru a přesvědčení.

 

Více informací o možnostech podpory a povzbuzení křesťanů po celém světě uvězněných pro svou víru naleznete na stránkách www.PrisonerAlert.com provozovaných americkým Hlasem mučedníků.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.