Aktuálně

 

17. 08. 2014

Írán: Poprava odložena

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 15. srpna 2014)

 

Soud rozhodl o odložení popravy křesťana uvězněného nedaleko íránského Teheránu, původně naplánované na 12. srpna. „Amír“ byl přistižen při přepravě většího množství Biblí a po dvou letech strávených ve vězení ho čekal trest smrti. (Vydávání, dovoz a reprodukce Biblí nebo jiné křesťanské literatury jsou v Íránu postaveny mimo zákon.) Přestože byl výkon trestu odložen, příbuzní o něj stále mají značné obavy.

 

8. srpna byly informace o Amírově případu zveřejněny na stránkách www.icommittopray.com a od té doby se k modlitbám za tohoto křesťana připojilo více než 280 lidí z 20 zemí. Z modliteb za Amíra a jeho rodinu vybíráme:

 

„Pane Ježíši, zpráva o Amírovi a jeho rodině mi láme srdce. Dotkni se prosím zástupců íránského soudnictví, aby Amíra osvobodili. Modlím se také za velké probuzení v Íránu.“
– Debbie S. (USA)

 

„Drahý nebeský Otče, upřímně Ti děkuji za Amírův život. Dobrotivý Otče, modlím se, aby jeho víra přestála toto období zkoušek. V Bibli je psáno „všichni, kdo chtějí zbožně žít v Kristu Ježíši, zakusí pronásledování“. Modlím se, abys zabránil popravě a aby i lidé, kteří mají rozsudek vykonat, poznali Krista.“
– Christina Afua N. (Ghana)

 

„Děkuji Ti, Pane, za tohoto mladého muže. Ó, Pane, Tvé skutky a Tvůj lid vydávají svědectví o Tvé moci. Ó, Bože, kéž se naplní tvá vůle – ale prosíme Tě – pokud Tvou vůlí bude propuštění tohoto muže – aby skrze jeho svědectví ještě mnozí přišli ke Kristu. Vysvoboď ho, jako jsi vysvobodil Petra. V Ježíšově jménu, amen.“
– Charles A. (Indie)

 

Podobně jako Charles se i mnoho dalších lidí přimlouvá v duchu 12. kapitoly Skutků, ve kterých se „církev za [Petra] stále modlila k Bohu“, až Petr nakonec unikl z vězení. Děkujeme Bohu za odložení termínu Amírovy popravy a modlíme se za naplnění dokonalé Boží vůle. Pokračujte v nepřetržitých modlitbách za Amíra a jeho rodinu. Modlete se společně s námi prostřednictvím internetových stránek www.icommittopray.com.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.