Aktuálně

 

21. 08. 2014

Ukrajina: Čtyři mladí misionáři zavražděni

 

 
Věž vysílače ve Slavjansku byla zcela zničena. (fotografie: FEBC)

(Far East Broadcasting Company, zdroj Hlasu mučedníků)

 

Proruští separatisté na východě Ukrajiny nedávno zajali čtyři mladé křesťanské pracovníky a surově je umlátili k smrti. Podle informací spolupracující křesťanské organizace byla jediným důvodem jejich víra. „[Zavraždění] mladí muži byli věrní křesťané, kteří se snažili zvěstovat evangelium svým krajanům formou osobního svědectví i veřejnými sdělovacími prostředky. Jejich smrt nás hluboce zarmoutila a šokovala.“

 

Kromě této tragédie byla nedávno odpálena a zcela zničena věž křesťanského vysílače, která se nacházela uprostřed bojů ve Slavjansku. Vysílání na východní Ukrajině se tak odmlčelo. FEBC stále vysílá v západní části země a svými relacemi oslovuje miliony místních obyvatel; v současné době hledá nové místo, odkud by bylo možné obnovit vysílání na východě.

 

„Děláme vše co je v našich silách, abychom poskytli naději lidem ve zdánlivě beznadějné situaci,“ uvedl zástupce FEBC. „Více než kdy jindy však potřebujeme vaše modlitby, aby Bůh jednal v životech místních obyvatel. Modlete se za pracovníky, kteří zde stále pokračují ve službě a denně nasazují životy při šíření evangelia. Modlete se za mír v Rusku a na Ukrajině.“

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad náhlou ztrátou těchto čtyř mladíků. Proste, aby Bůh každého z nich naplnil pokojem převyšujícím každé pomyšlení (Filipským 4,7). Kéž ostatní křesťané v této oblasti neztratí odvahu, ale směle zvěstují Dobrou zprávu lidem, kteří dosud nepoznali Ježíše Krista jako svého Spasitele a Pána. Modlete se také za naplnění potřeb FEBC, aby bylo možné obnovit na východní Ukrajině rozhlasové vysílání, které přispěje k trvalému míru v obou zemích.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte lidem truchlícím nad ztrátou sourozenců v Kristu svou lásku a podporu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.