Aktuálně

 

23. 08. 2014

Čína: Modlete se i nadále za propuštěného křesťana

 

 
Kao Č’-šeng (fotografie: China Aid)

(China Aid, Hlas mučedníků USA)

 

Kao Č’-šeng, křesťanský obhájce lidských práv dlouhodobě stíhaný státními orgány, byl 7. srpna konečně propuštěn na svobodu. Navzdory radostné zprávě tento věrný křesťanský advokát trpí vážnými následky pobytu ve vazbě.

 

Kao byl poprvé zadržen v roce 2009. Záhy po propuštění v roce 2010 zmizel. V roce 2011 se ve státních sdělovacích prostředcích objevila zpráva o jeho opětovném zadržení z důvodu porušení pravidel podmínky.

 

Od prosince 2011 byl Kao zadržován v malé cele s chatrným osvětlením. Dozorci s ním měli zakázáno hovořit, nedostával nic ke čtení ani se nemohl dívat na televizi. Každý den dostal k jídlu kousek chleba a trochu zelí; v důsledku podvýživy shodil přibližně 25 kilogramů a ztratil mnoho zubů. Má se za to, že byl opakovaně fyzicky týrán. Podle informací právního zástupce je Kao „úplně zničený“. Může sotva mluvit, a to pouze v krátkých větách, většinou jen cosi nesrozumitelně mumlá. Jeho stav není překvapivý, neboť v důsledku špatného zacházení ve vazbě trpí celou řadou objektivních fyzických i psychických poruch. Navzdory tomu nebyla týranému křesťanovi od propuštění dosud povolena návštěva lékaře.

 

Zatímco můžeme být Bohu vděční za Kaovo propuštění, nepřestávejme jej prosit, aby byl drahocennému bratru blízko uprostřed současných utrpení. Modleme se, aby Kao brzy mohl navštívit lékaře, kteří odborně posoudí jeho fyzický i duševní stav a přijmou nezbytná opatření. Kéž se Bůh nadpřirozeně dotkne skomírajícího těla a ducha tohoto muže a obnoví jej natolik, aby se mohl plně radovat z opětovného shledání s rodinou. Pamatujte také na Kaovy blízké, pro které bezpochyby není jednoduché zajišťovat jeho každodenní základní potřeby. Modlete se, aby zástupci čínských orgánů byli voláni k odpovědnosti za špatné zacházení s tímto nevinným křesťanem a aby se všichni křesťané a příslušníci dalších menšin v Číně dočkali lidského a spravedlivého zacházení.

 

Více informací o pronásledované církvi v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.