Aktuálně

 

27. 08. 2014

Irák (Kurdistán): Služba uprchlíkům na útěku před radikály

 

 
Mnozí lidé utíkají před terorem šířeným jednotkami ISIS pěšky. (Fotografie: Flickr / Domenico)

(CBN, Hlas mučedníků Austrálie)

 

Přívrženci radikální skupiny známé jako Islámský stát (IS, ISIS) již v severním Iráku a Sýrii připravili o domovy, zaměstnání i rodiny desítky tisíc lidí. Zatímco uprchlíci čelí nejisté budoucnosti, křesťanská společenství v Kurdistánu se jim snaží poskytovat pomoc a naději a vyplnit tak prázdnotu, kterou aktuálně prožívají. Své dveře lidem prchajícím před postupujícími oddíly ISIS otevírají také mnohé sbory v Arbílu.

 

„Chceme těmto lidem ukázat, že nás nezajímá, jestli jsou křesťané, jezídové nebo muslimové,“ vysvětluje Madžíd Mohammed, místní pastor. „Jsou to v prvé řadě lidské bytosti, které ISIS vyhnal z jejich domovů. Chceme, aby poznali, že jsme křesťané a jako křesťané je milujeme…“

 

Dlouhodobý osud mnoha uprchlíků zůstává jedním z klíčových problémů souvisejících s touto humanitární krizí.

 

Vzdejte Bohu chválu za pastora Madžída a další jemu podobné ‚milosrdné Samaritány‘, kteří otevírají svá společenství, domovy i srdce početnému zástupu uprchlíků v nelehké životní situaci. Modlete se, aby mohli přístřeší a základní nezbytnosti poskytovat potřebným i nadále. Kéž tento nádherný příklad lásky a služby velice posílí víru křesťanů a osloví všechny, kteří dosud s Ježíšem Kristem osobní vztah nenavázali. Modlete se také za dlouhodobé řešení situace tisíců uprchlíků, aby jim vysvitla naděje na lepší budoucnost. Kéž se Bůh dotkne také srdcí radikálů a ukončí zvěrstva, ke kterým v Iráku dochází.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte podporu uprchlíkům prchajících z oblastí ovládaných jednotkami ISIS v Iráku a Sýrii, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.