Aktuálně

 

28. 08. 2014

Laos: Křesťané prohlášeni za nevinné, přesto zůstávají ve vazbě

 

 

(Christian Solidarity Worldwide)

 

6. srpna soud rozhodl, že se pět křesťanů z provincie Savannakhet nedopustilo vraždy konvertitky ke křesťanství, ze které byli nařčeni. Křesťané byli zadrženi 23. června po modlitbách za uzdravení jisté „Chan“, která později své nemoci podlehla. Bezprostředně po křesťančině úmrtí se místní úřady snažily zastrašovat Chaniny dospělé děti, které se rovněž nedávno staly křesťany. Přestože bylo rozhodnuto, že se křesťané nedopustili žádného trestného činu, podle poslední zprávy všech pět zůstává ve vazbě a dosud nebyl stanoven termín jejich propuštění.

 

Savannakhet patří k oblastem, ve kterých dochází k porušování svobody náboženského vyznání nejčastěji. Pronásledování mívá různé podoby – křesťané jsou vyháněni ze svých domovů, zatýkáni, vězněni, setkávají se s narušováním průběhu náboženských shromáždění a bohoslužeb, musejí se účastnit animistických obřadů a je jim vyhrožováno násilím.

 

Poděkujme Bohu za povzbudivou zprávu o prohlášení těchto křesťanů za nevinné. Modlete se společně s námi, aby byli brzy propuštěni a mohli se vrátit domů ke svým blízkým. Pamatujte na modlitbách také na děti Chan a další truchlící příbuzné a přátele, kteří si zvykají na život bez zesnulé ženy. Kéž přijmou povzbuzení ze skutečnosti, že je Chan milovaným Božím dítětem a nyní prožívá život v plnosti v nebi a kéž jsou tímto poznáním motivováni k pokračujícímu následování Ježíše – navzdory protivenství, které v tomto nelehkém období zažívají. V neposlední řadě se modlete také za respektování náboženské svobody v Laosu, zejména v provincii Savannakhet.

 

Více informací o pronásledované církvi v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.