Aktuálně

 

04. 09. 2014

Izrael (Východní Jeruzalém): Společenství vykázáno z budovy používané k bohoslužbám

 

 
Pastor Steven Khoury káže u Zahradního hrobu v roce 2007 (fotografie: Steven Khoury, Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Po sedmi letech obtěžování a útoků radikálních muslimů museli členové společenství ve čtvrti Šófat ve Východním Jeruzalémě letos v červenci nakonec opustit budovu využívanou k bohoslužbám. Muslimové vyvíjeli na majitele nemovitosti nátlak, aby křesťanům pořádání bohoslužeb zakázal. Křesťané si v současné době hledají nové bezpečnější místo ke scházení. Pastor společenství, Steven Khoury, hovořil o tom, jak bylo těžké odevzdat klíče od budovy: „Byl to pro mě velmi emotivní zážitek, neboť mnoho našich lidí zde skutečně začalo duchovně růst. Tady v Šéfatu, právě v důsledku pronásledování.“

 

Opozice vůči společenství, které působí v převážně muslimské čtvrti, se objevila téměř okamžitě po nastěhování do budovy v roce 2007. (Kvůli výhrůžkám radikálních muslimů se museli křesťané v minulosti stěhovat již dvakrát.)

 

Předkládejte toto společenství v modlitbách před našeho Pána. Modlete se, aby posiloval všechny jeho členy, kteří se vyrovnávají s dalším zklamáním. Kéž jim brzy poskytne bezpečné místo, kde budou moci znovu společně pořádat bohoslužby a pokračovat ve službě. Modlete se také za to, aby si je Bůh používal k ovlivnění životů radikálních muslimů, kteří se stále protiví křesťanskému svědectví. Kéž povzbuzují své bližní, kteří dosud neznají Ježíše, aby v něj uvěřili. Modlete se také za pastora Stevena a další vedoucí tohoto křesťanského společenství, aby je Bůh obdařil moudrostí a rozvahou, když vedou svůj sbor v nepřátelském prostředí.

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou křesťané v této části světa vystaveni, naleznete na stránce Israel Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.