Aktuálně

 

05. 09. 2014

Čína: Pastor prohrál odvolací soudní spor, příbuzní uprchli ze země

 

 
Pastor Čang Šao-ťie (fotografie: China Aid)

(Christian Solidarity Worldwide, China Aid)

 

Pastor Čang Šao-ťie, který byl letos v červenci odsouzen k 12 letům odnětí svobody a zaplacení vysoké pokuty, neuspěl s odvoláním proti vynesenému rozsudku, podle kterého byla obvinění nepravdivá. Pastor Čang sloužil jako vedoucí „Křesťanské církve v Nan-le“ v provincii Che-nan, která je součástí úřady schváleného Hnutí trojí soběstačnosti. V listopadu a prosinci 2013 byl pastor Čang společně s 20 dalšími lidmi zadržen poté, co se skupina členů společenství obrátila na vyšší úřad v souvislosti s pozemkovým sporem týkajícím se společenství. 22. srpna – den po zamítnutí pastorova odvolání – byl jeden ze čtyř zbývajících křesťanů ve vazbě propuštěn na kauci a na soud bude čekat na svobodě.

 

Ani rodina pastora Čanga nebyla ušetřena pronásledování. Naštěstí se jeho dceři, synovci a jednoroční vnučce podařilo v červenci vycestovat z Číny do Spojených států. „Naše rodina a společenství chtějí poděkovat americké vládě a mnoha anonymním církevním vedoucím v různých částech světa za to, že nám pomohli v našem boji za svobodu,“ prohlásila Čangova dcera podle e-mailu od Boba Fu, vedoucího China Aid (partnerská organizace Hlasu mučedníků). „Naše rodina bude nyní aktivně šířit povědomí o zhoršování situace v oblasti lidských práv v Nan-le a v celé Číně.“

 

Pamatujte ve svých modlitbách na tuto rodinu, která trpí pro Kristovo jméno. Přestože bylo odvolání zamítnuto, modlete se, aby byl pastor Čang brzy zproštěn nepravdivých obvinění, která proti němu byla vznesena. Kéž tento služebník evangelia mezitím spočine v jistotě, že na něj Bůh nezapomněl a že přislíbil, že jej bude bezpečně držet ve svých rukou. Poděkujte Bohu za to, že se jeho dceři s rodinou podařilo bezpečně odletět do Spojených států. Kéž přijmou podporu a povzbuzení od svých amerických bratří a sester v Kristu, zatímco si budou zvykat na nový život daleko od svých blízkých, kteří zůstali v Číně. Modlete se, aby dokázali svobodu na Západě dobře využít a mohli spolupracovat na propuštění pastora Čanga a dalších zadržovaných křesťanů.

 

Své modlitby za tuto rodinu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.