Aktuálně

 

05. 09. 2014

Čína: Pastor prohrál odvolací soudní spor, příbuzní uprchli ze země

 

 
Pastor Čang Šao-ťie (fotografie: China Aid)

(Christian Solidarity Worldwide, China Aid)

 

Pastor Čang Šao-ťie, který byl letos v červenci odsouzen k 12 letům odnětí svobody a zaplacení vysoké pokuty, neuspěl s odvoláním proti vynesenému rozsudku, podle kterého byla obvinění nepravdivá. Pastor Čang sloužil jako vedoucí „Křesťanské církve v Nan-le“ v provincii Che-nan, která je součástí úřady schváleného Hnutí trojí soběstačnosti. V listopadu a prosinci 2013 byl pastor Čang společně s 20 dalšími lidmi zadržen poté, co se skupina členů společenství obrátila na vyšší úřad v souvislosti s pozemkovým sporem týkajícím se společenství. 22. srpna – den po zamítnutí pastorova odvolání – byl jeden ze čtyř zbývajících křesťanů ve vazbě propuštěn na kauci a na soud bude čekat na svobodě.

 

Ani rodina pastora Čanga nebyla ušetřena pronásledování. Naštěstí se jeho dceři, synovci a jednoroční vnučce podařilo v červenci vycestovat z Číny do Spojených států. „Naše rodina a společenství chtějí poděkovat americké vládě a mnoha anonymním církevním vedoucím v různých částech světa za to, že nám pomohli v našem boji za svobodu,“ prohlásila Čangova dcera podle e-mailu od Boba Fu, vedoucího China Aid (partnerská organizace Hlasu mučedníků). „Naše rodina bude nyní aktivně šířit povědomí o zhoršování situace v oblasti lidských práv v Nan-le a v celé Číně.“

 

Pamatujte ve svých modlitbách na tuto rodinu, která trpí pro Kristovo jméno. Přestože bylo odvolání zamítnuto, modlete se, aby byl pastor Čang brzy zproštěn nepravdivých obvinění, která proti němu byla vznesena. Kéž tento služebník evangelia mezitím spočine v jistotě, že na něj Bůh nezapomněl a že přislíbil, že jej bude bezpečně držet ve svých rukou. Poděkujte Bohu za to, že se jeho dceři s rodinou podařilo bezpečně odletět do Spojených států. Kéž přijmou podporu a povzbuzení od svých amerických bratří a sester v Kristu, zatímco si budou zvykat na nový život daleko od svých blízkých, kteří zůstali v Číně. Modlete se, aby dokázali svobodu na Západě dobře využít a mohli spolupracovat na propuštění pastora Čanga a dalších zadržovaných křesťanů.

 

Své modlitby za tuto rodinu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.