Aktuálně

 

06. 09. 2014

Írán: Modlete se za křesťany uvězněné pro svou víru

 

 
Fotografie: Mohabat News

(Mohabat News, Iran 30)

 

Naši íránští křesťanští bratři a sestry stále naléhavě potřebují modlitby – v řadě případů čelí uvěznění nebo nepravdivým obviněním souvisejícím s jejich vírou v Ježíše. 12. srpna byli ve večerních hodinách zadrženi dva křesťané při policejní razii ve společenství domácí církve v Teheránu. Osmadvacetiletý Mehdi Vaziri a sedmadvacetiletý Amir Kian jsou v současné době zadržováni ve věznici Ghezel-Hesar. Poslední zprávy naznačují, že mužům hrozí závažná obvinění, včetně „ohrožování státní bezpečnosti“ a „šíření protiislámské propagandy“.

 

Pětatřicetiletý Faršíd Fathi, který si odpykává šestiletý trest odnětí svobody za „politická přestoupení“ byl 19. srpna převezen z věznice Evin do Rajaei-Šahr. Je umístěn na otevřené cele s notorickými kriminálníky a drogově závislými a tak žádá o modlitby za své bezpečí. V cele je trvale přítomen dozorce, který se snaží bránit vzájemnému napadání agresivních vězňů. Faršíd se kvůli obavám z útoku bojí usnout. Důvod jeho přemístění není znám.

 

Modlete se za tuto trojici zadržených mužů, kteří živoří ve vězení kvůli svému odhodlání sloužit našemu Spasiteli a Pánu. Modlete se za Mehdiho a Amira, aby nebyli obviněni z žádné trestné činnosti a mohli být propuštěni na svobodu. Modlete se i za Faršída, aby byl zproštěn viny a také se mohl vrátit domů ke svým blízkým. Kéž Bůh do té doby všechny zadržované muže chrání před újmou a používá si jejich věrné svědectví k rozšíření svého království v Íránu. Modlete se zejména za to, aby náš Nebeský Otec ochránil Faršída před možnými útoky a proste, aby tento zbožný mladý muž nalezl přízeň v očích dozorců a spoluvězňů. Modlete se rovněž za představitele íránských státních orgánů, aby respektovali svobodu náboženského vyznání všech občanů, včetně příslušníků rostoucí křesťanské menšiny.

 

Pokud chcete poslat Faršídovi povzbudivý dopis do věznice Rajaei-Šahr, navštivte stránky Hlasu mučedníků www.PrisonerAlert.com (v angličtině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.