Aktuálně

 

06. 09. 2014

Írán: Modlete se za křesťany uvězněné pro svou víru

 

 
Fotografie: Mohabat News

(Mohabat News, Iran 30)

 

Naši íránští křesťanští bratři a sestry stále naléhavě potřebují modlitby – v řadě případů čelí uvěznění nebo nepravdivým obviněním souvisejícím s jejich vírou v Ježíše. 12. srpna byli ve večerních hodinách zadrženi dva křesťané při policejní razii ve společenství domácí církve v Teheránu. Osmadvacetiletý Mehdi Vaziri a sedmadvacetiletý Amir Kian jsou v současné době zadržováni ve věznici Ghezel-Hesar. Poslední zprávy naznačují, že mužům hrozí závažná obvinění, včetně „ohrožování státní bezpečnosti“ a „šíření protiislámské propagandy“.

 

Pětatřicetiletý Faršíd Fathi, který si odpykává šestiletý trest odnětí svobody za „politická přestoupení“ byl 19. srpna převezen z věznice Evin do Rajaei-Šahr. Je umístěn na otevřené cele s notorickými kriminálníky a drogově závislými a tak žádá o modlitby za své bezpečí. V cele je trvale přítomen dozorce, který se snaží bránit vzájemnému napadání agresivních vězňů. Faršíd se kvůli obavám z útoku bojí usnout. Důvod jeho přemístění není znám.

 

Modlete se za tuto trojici zadržených mužů, kteří živoří ve vězení kvůli svému odhodlání sloužit našemu Spasiteli a Pánu. Modlete se za Mehdiho a Amira, aby nebyli obviněni z žádné trestné činnosti a mohli být propuštěni na svobodu. Modlete se i za Faršída, aby byl zproštěn viny a také se mohl vrátit domů ke svým blízkým. Kéž Bůh do té doby všechny zadržované muže chrání před újmou a používá si jejich věrné svědectví k rozšíření svého království v Íránu. Modlete se zejména za to, aby náš Nebeský Otec ochránil Faršída před možnými útoky a proste, aby tento zbožný mladý muž nalezl přízeň v očích dozorců a spoluvězňů. Modlete se rovněž za představitele íránských státních orgánů, aby respektovali svobodu náboženského vyznání všech občanů, včetně příslušníků rostoucí křesťanské menšiny.

 

Pokud chcete poslat Faršídovi povzbudivý dopis do věznice Rajaei-Šahr, navštivte stránky Hlasu mučedníků www.PrisonerAlert.com (v angličtině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.