Aktuálně

 

07. 09. 2014

Vietnam: 800 gramů

 

 

Profil křesťanské pracovnice „z přední linie“: Xuan, Vietnam

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 5. září 2014)

 

Krista nalezla před třinácti lety. V té době Xuan každý den přehrabávala odpadky a hledala věci, které by mohla vyměnit za peníze pro svou rodinu; manžel ji opustil. Za papír dostávala zaplaceno podle váhy.

 

Jednoho dne Xuan zahlédla skupinku lidí, kteří chválili Boha na místě, kde sháněla starý papír. Několikrát se k nim vrátila a pozorovala je, jak zpívají a modlí se. „Zjistila jsem, že vzdávají chválu Bohu na nebesích a uvědomila jsem si, že jejich Bůh je jiný než ten můj,“ vypráví Xuan.

 

Nakonec jí jedna žena podala Bibli se slovy „přečti si tuhle knihu“.

 

Xuan si knihu odnesla domů a zvážila. 800 gramů – žádná sláva, ale pár drobných by za ni dostala. Napadla ji ale jiná myšlenka: „Jak může být Bůh ukrytý v knížce, která váží jen 800 gramů?“ A tak knihu začala číst, den co den deset kapitol. Celou Bibli přečetla za šest měsíců.

 

„Když jsem Bibli četla poprvé, ničemu jsem nerozuměla a zvažovala jsem, že ji té paní vrátím,“ pokračuje Xuan. „Najednou se mi však zdálo, jako by mi někdo říkal ‚dám ti moudrost‘.“ Xuan neměla doma zavedenou elektřinu a tak zvedla ze stolku svíčku, kterou používala při čtení, aby se rozhlédla, kdo to mluví. V místnosti však nikdo nebyl.

 

„Při druhém čtení jsem pořád nerozuměla, ale jednoho dne jsem zaslechla stejný hlas. Zapálila jsem celé noviny, abych viděla lépe.“ I tentokrát zjistila, že je v místnosti sama.

 

Když četla celou Bibli potřetí, uslyšela Xuan stejný hlas znovu: „Dám ti moudrost.“ Ani tentokrát nikoho nespatřila, ale začala Bibli rozumět a odevzdala svůj život Bohu. Od té doby uplynulo již třináct let a Xuan si mezitím přečetla celou Bibli jednadvacetkrát.

 

Dnes Xuan zvěstuje evangelium „v přední linii“. Každý týden vede biblické vyučování pro nové konvertity, hovoří o evangeliu na ulicích, v zaměstnání a v nedaleké vesnici. Ve čtvrtek se modlí a postí ve sboru. Dvě společenství dokonce vede. Jeden z chlapců, kterého vychovala, absolvoval biblickou školu a nyní slouží jako evangelista na plný úvazek. Další dva v současné době biblickou školu studují.

 

Za svůj nový život a ovoce služby vděčí malé osmisetgramové knížce od Boha.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.