Aktuálně

 

11. 09. 2014

Irák: Křesťané prchají z města Bartalla na severu země

 

 
Arbíl: Distribuce jídla a základních potřeb uprchlíkům z Bartalla (World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Tisíce křesťanů stále opouštějí své domovy a veškerý majetek a prchají před nelítostnými radikály, kteří postupně obsazují jejich zemi. Nedávno se k nim připojili také poslední zbývající křesťané ze severoirácké Bartally, kteří se rozhodli odejít do bezpečnějších částí země. Začátkem srpna opustilo město přibližně 2 000 křesťanských rodin a většina z nich se připojila k 60 tisícům věřících, kteří již dříve uprchli do Arbílu, stále kontrolovaného Kurdy. Od doby, kdy Islámský stát (IS, ISIS) začal v Iráku a Sýrii vytvářet chalífát, opustilo své domovy více než 100 000 křesťanů a příslušníků dalších menšin.

 

P. Yacoub Saad Shamas, církevní vedoucí, který pomáhal vést tyto křesťany do bezpečí, vzpomíná na nelehkou cestu do Arbílu: „Bylo to pro nás bolestné rozhodnutí: nechat za sebou naše domovy, místo, kde jsme vyrostli, které milujeme. Společně s několika členy ochranky, kteří hlídali kostely, jsme byli posledními křesťany, kteří opustili naši osadu. Cesta do Arbílu nám trvala deset hodin. Jen v mé skupině se po cestě narodilo šest dětí. Bylo to všechno velmi komplikované.“

 

„Ježíš řekl, že protože pronásledovali jeho, budou pronásledovat i nás. Současně však můžeme mít ve všech zkouškách jistotu, že Kristus přemohl svět,“ pokračuje P. Yacoub a prosí mezinárodní veřejnost o modlitby. „Bez modliteb skutečně nemůžeme udělat… vůbec nic. Apelujte také na své vedoucí představitele, aby nám pomohli, abychom se mohli vrátit do svých domovů a zůstat v Iráku.“

 

Děkujeme vám za to, že pozvedáte tyto vzácné křesťanské bratry a sestry na modlitbách. Proste, aby se Bůh každému z nich dával poznat velmi osobním a hmatatelným způsobem. Kéž je ujištění o jeho přítomnosti povzbudí, aby v něj stále skládali veškerou důvěru, navzdory všeobecnému zmatku a nepokojům, kterými je současný Irák zmítán. Modlete se, aby Bůh naplnil potřeby těchto posledních uprchlíků z Bartalla a nadpřirozeně je zmocnil, aby dokázali zprostředkovat jeho milost a pokoj dalším lidem, kteří v současné době prožívají utrpení. Přimlouvejte se také za přívržence Islámského státu a proste Ducha svatého, aby zasáhl jejich srdce a mysli duchovními pravdami, aby i oni mohli vstoupit do vztahu s Ježíšem Kristem a přijmout spasení.

 

Více informací o sužované církvi v Iráku naleznete na stránce Iraq Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.