Aktuálně

 

13. 09. 2014

Pákistán: Několik desítek křesťanů nařčeno z rouhání

 

 
Pákistánský hřbitov (Flickr / Muhammad Imran Saeed)

(Release International)

 

Několik desítek křesťanů bylo nedávno nařčeno z rouhání v souvislosti se sporem o místní hřbitov. Muslimové podali stížnost na 55 křesťanů, kteří začali upravovat část starého muslimského hřbitova ve čtvrti Tehcil Samandri ve Faisalábádu, aby na něm mohli začít pohřbívat své mrtvé. Křesťané tvrdí, že obdrželi svolení od spřízněného muslimského majitele, aby si část hřbitova použili pro sebe (hřbitov se nachází na jeho pozemku). Navzdory udělenému povolení muslimové křesťany napadli a trvali na jejich stíhání. Policisté dosud zatkli čtrnáct křesťanů, včetně jednoho dítěte. Ostatní na zadržení teprve čekají.

 

Na začátku sporu kontaktovali křesťané muslimského majitele s dotazem, zda mohou jeho pozemek používat, protože je jejich hřbitov plný a musejí do stejného hrobu pohřbívat dvě nebo tři těla. Křesťanský hřbitov je rozlohou mnohonásobně menší než téměř desetihektarový muslimský. Místní organizace spolupracující s Release International (sesterská misie Hlasu mučedníků) nedávno poskytla potraviny příbuzným 14 zadržených. Podle jejich pracovníků rodiny nevycházejí z domovů kvůli obavám z možného útoku. Pracovníci doufají, že se jim pokusí přesvědčit policii, aby změnila obvinění z rouhání na nějaký méně závažný prohřešek.

 

Modlete se, aby nepravdivá obvinění vznesená proti těmto křesťanům byla brzy zrušena a aby byli všichni propuštěni na svobodu. Modlete se také za ochranu dalších křesťanů v této komunitě, aby je Bůh chránil před dalšími útoky. Kéž křesťané a muslimové v této oblasti dojdou smíření a mnozí další lidé nakonec uvěří v Ježíše Krista skrze věrné svědectví jeho následovníků. Pokračujte také v modlitbách za pákistánské zákony proti rouhání, aby byly zrušeny nebo alespoň novelizovány tak, aby je nebylo možné zneužívat k řešení osobních sporů.

 

Více informací o pronásledování, kterému jsou pákistánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.