Aktuálně

 

18. 09. 2014

Kamerun: Církve se snaží vypořádat s přílivem uprchlíků ze sousední Nigérie

 

 
Tábor OSN pro nigerijské uprchlíky v severním Kamerunu (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Tisíce Nigerijců, včetně mnoha křesťanů, uprchly ze své rodné země do severního Kamerunu před násilnostmi páchanými příslušníky islamistické radikální skupiny Boko Haram. Překročení hranice však pro nigerijské křesťany ani zdaleka neznamená, že se ocitnou v bezpečí. V osadě Cherif Moussary radikálové vyplenili kostel a vypálili pastorův dům. Mnoho křesťanských rodin přišlo prakticky o veškerý majetek. Podobné zprávy jsme obdrželi z osady Mouldougoua. V osadě Assighassia, kterou radikálové obsadili několik dní před příjezdem armády, muslimové uřízli hlavu dvěma sborovým starším. V osadě Djibrilli unesli pastora, vyhrožovali mu a vyptávali se ho na jeho víru. Propustili ho až druhý den.

 

Uprostřed podobných děsivých útoků se kamerunské církve snaží pomáhat nigerijským uprchlíkům i kamerunským běžencům ve své vlastní zemi. „Církev od začátku poskytovala těmto lidem jídlo, přístřeší a léky. Teď už však máme problém s kapacitami, počet potřebných vzrostl až trojnásobně,“ vysvětlil situaci místní církevní vedoucí. „Každý den se na nás ze všech stran valí další a další vlny uprchlíků. Za pouhé dva týdny jsme jich zaregistrovali více než 9600. Někteří jsou ubytováni v církevních objektech, jiní nalézají útočiště v uprchlickém táboře OSN.“

 

Potřeby těchto lidí v Kamerunu a Nigérii jsou nesmírné. Předstupujme přesto směle před našeho všemocného Boha a prosme ho, aby své trpící děti ochránil a zaopatřil. Vyprošujte kamerunské církvi nadpřirozené zmocnění, aby se dokázala vyrovnat s fyzickými, citovými i duchovními potřebami lidí bez domova, kteří se nyní nacházejí v její péči. Kéž kamerunští křesťané povzbudí víru svých bratří a sester, kteří se vyrovnávají s prožitými hrůzami a svými životy vydávají svědectví lidem, kteří dosud Ježíše jako svého Pána nepřijali. Modlete se také za trvalý mír v Nigérii a Kamerunu a brzké ukončení zvěrstev, ke kterým v těchto oblastech dochází.

 

Více informací o Boko Haram a nebezpečí, které tato radikální skupina představuje pro místní křesťany, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.