Aktuálně

 

18. 09. 2014

Kamerun: Církve se snaží vypořádat s přílivem uprchlíků ze sousední Nigérie

 

 
Tábor OSN pro nigerijské uprchlíky v severním Kamerunu (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Tisíce Nigerijců, včetně mnoha křesťanů, uprchly ze své rodné země do severního Kamerunu před násilnostmi páchanými příslušníky islamistické radikální skupiny Boko Haram. Překročení hranice však pro nigerijské křesťany ani zdaleka neznamená, že se ocitnou v bezpečí. V osadě Cherif Moussary radikálové vyplenili kostel a vypálili pastorův dům. Mnoho křesťanských rodin přišlo prakticky o veškerý majetek. Podobné zprávy jsme obdrželi z osady Mouldougoua. V osadě Assighassia, kterou radikálové obsadili několik dní před příjezdem armády, muslimové uřízli hlavu dvěma sborovým starším. V osadě Djibrilli unesli pastora, vyhrožovali mu a vyptávali se ho na jeho víru. Propustili ho až druhý den.

 

Uprostřed podobných děsivých útoků se kamerunské církve snaží pomáhat nigerijským uprchlíkům i kamerunským běžencům ve své vlastní zemi. „Církev od začátku poskytovala těmto lidem jídlo, přístřeší a léky. Teď už však máme problém s kapacitami, počet potřebných vzrostl až trojnásobně,“ vysvětlil situaci místní církevní vedoucí. „Každý den se na nás ze všech stran valí další a další vlny uprchlíků. Za pouhé dva týdny jsme jich zaregistrovali více než 9600. Někteří jsou ubytováni v církevních objektech, jiní nalézají útočiště v uprchlickém táboře OSN.“

 

Potřeby těchto lidí v Kamerunu a Nigérii jsou nesmírné. Předstupujme přesto směle před našeho všemocného Boha a prosme ho, aby své trpící děti ochránil a zaopatřil. Vyprošujte kamerunské církvi nadpřirozené zmocnění, aby se dokázala vyrovnat s fyzickými, citovými i duchovními potřebami lidí bez domova, kteří se nyní nacházejí v její péči. Kéž kamerunští křesťané povzbudí víru svých bratří a sester, kteří se vyrovnávají s prožitými hrůzami a svými životy vydávají svědectví lidem, kteří dosud Ježíše jako svého Pána nepřijali. Modlete se také za trvalý mír v Nigérii a Kamerunu a brzké ukončení zvěrstev, ke kterým v těchto oblastech dochází.

 

Více informací o Boko Haram a nebezpečí, které tato radikální skupina představuje pro místní křesťany, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.