Aktuálně

 

20. 09. 2014

Írán: Kristovým následovníkům potenciálně hrozí trest smrti

 

 
Silas Rabbání (Present Truth Ministries)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Tři křesťané – Matthias Haghnedžád, Silas Rabbání a Behnam Írání – byli nedávno obviněni z „šíření zkaženosti na zemi“, závažného porušení zákona, které je možné trestat smrtí. Nová obvinění jsou patrně součástí sílících represí cílených na příslušníky náboženských a etnických menšin, které doprovázejí vládu prezidenta Hasana Rúháního.

 

Pastor Matthias Haghnedžád, který byl zadržen společně s dvěma dalšími křesťany letos v červenci, byl původně obviněn z méně závažného „nepřátelství vůči Bohu“. Existují konkrétní obavy o pastorovo bezpečí, neboť se zdá, že se na něj státní orgány zaměřují cíleně. „Šíření zkaženosti na zemi“ je jedním z 19 nových bodů obžaloby, které byly proti tomuto pastorovi nedávno vzneseny. Podle informací místních zdrojů je na všechny tři muže (zadržované odděleně ve věznici Ghezal Hesar ve městě Karadž) vyvíjen nátlak, aby se přiznali, že pracují jako „špióni“.

 

Pozvedejte tyto věrné křesťany na modlitbách a proste, aby jim byl náš Spasitel blízko, když pro jeho jméno zakoušejí příkoří. Kéž jsou zproštěni závažného nového obvinění a propuštěni na svobodu, aby se mohli vrátit ke svým blízkým, kteří o ně mají starost. Kéž si je Bůh do té doby mocným způsobem používá ke službě spoluvězňům a dozorcům, kteří dosud nenavázali osobní vztah s Ježíšem Kristem. Přimlouvejte se také za íránského prezidenta a další v moci postavené… nejen aby respektovali svobodu náboženského vyznání všech obyvatel, ale aby nakonec i oni sami uvěřili v jediného pravého Boha.

 

Své přímluvné modlitby za tyto bratry v Kristu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.