Aktuálně

 

27. 09. 2014

Bhútán: Pastoři terčem pronásledování kvůli zvěstování evangelia

 

 
Pastor Tandin s manželkou

(Hlas mučedníků USA, World Watch Monitor)

 

Dva pastoři se stali terčem pronásledování kvůli své evangelizační práci v buddhistickém Bhútánu. 10. září byl pastor Tandin Wangyal odsouzen k téměř čtyřem letům odnětí svobody na základě obvinění z příjmu finančních prostředků určených k šíření křesťanství. Později byl propuštěn na kauci, nicméně stále reálně hrozí, že si bude muset vyměřený trest odpykat. Spolupracovníci Hlasu mučedníků mají obavy také o pastorovu manželku Nengboi a jejich tři malé syny, zejména pokud pastor nakonec skončí ve vězení. Pastorův spolupracovník M. B. Thapa byl odsouzen ke dvěma letům a čtyřem měsícům s možností vykoupení za přibližně 35 000 korun. Po úhradě této částky byl propuštěn.

 

Oba muži byli zadrženi 5. března, kdy převáželi nemocné dítě do vesnické ošetřovny. Do osady dorazili o den dříve, aby vedli třídenní seminář pro 30 křesťanů ze sousedních osad, o který je místní věřící požádali. Nakonec byli obviněni z organizace shromáždění náboženského charakteru bez předchozího schválení, neautorizovaného promítání filmu a pořádání sbírky.

 

Děkujeme vám za přímluvné modlitby za tyto dva pastory. Proste za brzké zrušení všech obvinění a pamatujte také na jejich rodiny, které potřebují nadpřirozené povzbuzení i hmotné zaopatření. Nezapomínejte ani na 30 křesťanů, kteří požádali zadržené pastory o účast na semináři. Proste, aby Bůh posiloval jejich víru a rozhodnutí k následování, navzdory veškerému protivenství. Kéž jejich vydanost Bohu poslouží jako účinné svědectví o Boží nekonečné lásce a přivede mnoho obyvatel Bhútánu k přijetí jeho Syna jako Spasitele a Pána.

 

Více informací o zápasech, které bhútánští křesťané pro svou víru podstupují, naleznete na stránce Bhutan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.