Aktuálně

 

03. 10. 2014

Čína: Zatčení více než stovky účastníků bohoslužby, včetně dětí

 

 
Policisté nedávno uskutečnili razii v domácím společenství. Ilustrační foto ChinaAid.

(International Christian Concern, Hlas mučedníků Austrálie)

 

Nejméně 200 policistů uskutečnilo 21. září razii v domácím společenství ve městě Fu-šan v provincii Kuang-tung. Během nedělní bohoslužby bylo zadrženo více než 100 křesťanů, včetně dětí.

 

Podle informací místních zdrojů nepředcházelo razii žádné varování. Policisté na místě zanechali oznámení, podle kterého byli členové společenství zatčeni kvůli organizaci „nelegálního shromáždění“. Většina členů společenství, včetně zadržených dětí, byla propuštěna po 10 až 20 hodinách. V době zveřejnění této zprávy se 30 křesťanů stále nacházelo v policejní vazbě.

 

Veškerá setkání domácích společenství jsou v Číně považována za „nelegální“ a úřady se na ně dívají se značnou nelibostí. Křesťanům, kteří v jejich rámci praktikují svou víru, hrozí zatčení.

 

Předkládejme znepokojivou situaci na modlitbách našemu Pánu. Modleme se, aby tyto vzácné bratry a sestry a zejména zadržené děti obdařil svou milostí. Kéž nepodlehnou strachu a nepřestanou Bohu důvěřovat, že je bude chránit a budovat jejich víru. Pamatujme také na ty, kdo jsou možná ještě nyní ve vazbě – přimlouvejme se za jejich brzké propuštění. Modleme se, aby se členové tohoto společenství nepřestali společně scházet, ale navzájem se povzbuzovali k chvále našeho zmrtvýchvstalého Pána. Přimlouvejme se i za představitele státních orgánů zapojené do tohoto případu. Kéž se jich svědectví křesťanů hluboce dotkne, aby mohli navázat osobní vztah s Kristem a poznat pravdu evangelia.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.