Aktuálně

 

04. 10. 2014

Srí Lanka: Rozlícený dav napadl pastora s rodinou

 

 
Vesnická modlitebna na Srí Lance

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka)

 

24. srpna starosta vesnice v distriktu Batticaloa navštívil nedělní bohoslužbu místního společenství, aby si ověřil, zda křesťané mají povolení k činnosti. Při návštěvě uvedl, že na společenství obdržel anonymní písemnou stížnost a vyzval pastora, aby nechal společenství zaregistrovat. O několik dní později kontaktoval pastora znovu a pohrozil mu vážnými následky, pokud nepředloží příslušné registrační formuláře. Ten den večer obdržel pastor několik anonymních telefonátů, aby se na různá místa přišel modlit za nemocné. Pastorovi se však telefonáty zdály být podezřelé a tak zůstal doma.

 

Následující neděli se před pastorovým domem shromáždilo 15 vesničanů, začali ho nepravdivě obviňovat a rovněž vyhrožovat „následky“. Výhrůžky se ještě ten den večer opravdu naplnily – skupina maskovaných mužů napadla pastora, jeho ženu, dvanáctiletou dceru a patnáctiletého syna a ještě jednoho křesťana, když šli domů z návštěvy u křesťanského souseda. Pastorovu synovi se podařilo utéct a informovat policii. Jeden z útočníků byl zadržen, ostatní uprchli. Pastorova manželka skončila v nemocnici, stejně jako obě děti.

 

V neděli 7. září se před kostelem shromáždilo přibližně 80 lidí, vedených buddhistickým mnichem. Demonstranti vyhrožovali, že pastora zmlátí, pokud okamžitě neukončí veškeré náboženské aktivity.

 

Pozvedejte tohoto pastora, jeho rodinu a dalšího zraněného křesťana na modlitbách. Modlete se, aby je milosrdný Bůh uzdravil. Kéž se všichni brzy a úplně zotaví a přijmou povzbuzení k pokračování v následování Ježíše navzdory nebezpečí, které je s křesťanským vyznáním spojené. Modlete se, aby Bůh obdařil tohoto pastora a další vedoucí v oblasti moudrostí při komunikaci se sousedy, kteří jsou často nepřátelští vůči křesťanské víře. Pamatujme na modlitbách také za buddhistické radikály, kteří se na tomto incidentu podíleli. Modlete se, aby v jejich životech jednal Duch svatý a přivedl je k pokání.

 

Více informací o zápasech našich křesťanských bratří a sester na Srí Lance naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.