Aktuálně

 

08. 10. 2014

Indonésie: Explozivní změna

 

 
Bůh si použil bombový útok k obnově vztahu Delfiany se sestrou

Delfiana

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 8. 10. 2014)

 

Před třemi lety, v neděli 25. září 2011, čekala Delfiana Alovita v kostele společenství Bethel Full Gospel Church (Církev plného evangelia) v indonéské provincii Střední Jáva na svou matku, když budovou náhle otřásla exploze.

 

„Znenadání jsem ztratila rovnováhu a upadla na zem. Nic nás nevarovalo; dokonce jsem ani nic neslyšela. Připadala jsem si jako ve snu, zaplavila mě náhlá vlna zděšení a naprostý zmatek. ‚Co se děje?‘ křičela jsem nahlas. Potom jsem si sáhla na hlavu a zjistila, že mám ruku od krve – od své vlastní krve. V srdci jsem volala k Bohu: ‚v Ježíšově jménu…‘ – nic jiného jsem se modlit nedokázala.“

 

O Delfianě (Delvianě) a jejím zotavení jsme psali v našem bulletinu v březnu 2012 (v americkém, pozn. překl. – v českém bulletinu je incident zmíněn v čísle 1/2012). Teprve v nedávném rozhovoru v letošním roce Delfiana pracovníkům Hlasu mučedníků řekla, jak útok ovlivnil její duchovní život. Přiznala se, že tou dobou chodila do kostela jen proto, aby udělala radost příbuzným. Přestože jí starší sestra Marie často připomínala důležitost Boha v jejich životech, Delfiana se v kostele nedokázala soustředit. Bohoslužby zpravidla trávila rozesíláním textových zpráv přátelům a hraním her na mobilu. Také v onu osudnou chvíli, když u vchodových dveří čekala na matku, se zrovna dívala na telefon.

 

Bezpečnostní kamera zachytila muže, který vešel do budovy postranním vchodem krátce po skončení bohoslužby. Stiskem tlačítka odpálil nálož v malé tašce, kterou měl pověšenou na prsou. Všude kolem se rozlétly střepiny a budovu zahalil kouř.

 

„Sestra Marie se v okamžiku exploze ještě nacházela v patře. Když běžela po schodech dolů, zahlédla muže ležícího v tratolišti krve. [Byl to sebevražedný atentátník, člen radikální islamistické skupiny usilující o vyhnání křesťanů z Indonésie.] Celá místnost byla stále zahalená kouřem. Když ke mně Marie běžela, slyšela jsem ji křičet: ‚Co se stalo mé sestře, Pane?‘“

 

„Cítila jsem, jak mě někdo zvedl, myslela jsem si, že mě odnáší Ježíš. (Později jsem se dozvěděla, že to byla matka, ale v tu chvíli jsem skutečně věřila, že mě zvedl Ježíš.) Lidé ze společenství mi zajistili odvoz do nemocnice.“ Kvůli zraněním způsobeným explozí bylo hospitalizováno celkem třicet lidí, včetně Delfiany a jejího otce, který utrpěl zranění paže. O život toho dne přišel jen samotný sebevražedný atentátník. Zranění Delfiany však byla mnohem vážnější, než se zpočátku zdálo.

 

„Na ošetření v nemocnici čekalo mnoho lidí. Sestry mi nejdřív řekly, že moje zranění není vážné, že to bude asi jenom těžká pohmožděnina. Dlouhou dobu jsem ale vůbec nic neviděla. Nakonec lékaři zjistili, že mám vážné poranění hlavy a jedna střepina mi uvízla v lebce, blízko mozku. Byla nutná bezodkladná operace.“

 

Než Delfianu odvezli na operaci, matka se za ni modlila a připomněla jí píseň, kterou často zpívala v kostele – zpívala ji po celou dobu, když ji převáželi na lůžku na operační sál. Píseň dodala osmnáctileté dívce útěchu a naplnila ji pokojem.

 

„Když se ohlédnu zpátky a vzpomenu si na den, kdy k explozi došlo, mohu jasně vidět, jak tato událost proměnila můj život. Věřím, že mi Bůh dal druhou šanci, abych se k němu vrátila,“ uvedla Delfiana.

 

Exploze radikálně proměnila vztah dospívající dívky nejen k Bohu, ale také k rodině. „Děkuji Bohu, že mě ve své milosti úplně proměnil a obnovil také vztahy v naší rodině. Velice celou rodinu miluji, zejména sestru Marii. Jsou z nás teď nejlepší kamarádky, společně zpíváme v kostele a oslavujeme Boha. Do veškeré služby v kostele se pouštím s opravdovým zápalem, což je veliký rozdíl oproti tomu, jak to bylo dřív.“

 

Delfiana měla kdysi dojem, že je církev nudná, ale její zranění ji přivedla k novému nahlížení na svět – celý svůj život chce prožít úplně jinak. „Toužím sloužit Ježíši; děkuji mu za jeho vykupitelskou lásku a světlo, kterým prozařuje můj život. Toužím mu to nějak oplatit… věřím, že se mi to může podařit, když mu budu sloužit po všechny své dny.“

 

Zdroj: Hlas mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.