Aktuálně

 

10. 10. 2014

Turecko: Křesťané přišli o prostory využívané k bohoslužbám

 

 
Kancelářská budova v Gaziantepu, ve které se členové společenství Nový život scházeli k bohoslužbám (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

28. srpna policisté zapečetili prostory využívané společenstvím Nový život. O pouhé dva týdny později, 14. září, zadrželi amerického pastora tohoto sboru, Patricka Jensena – na základě nařízení ministerstva vnitra měl být okamžitě deportován. Po třiceti hodinách zadržování se nakonec mohl vrátit domů do svého bytu (v Turecku), jeho případ však stále není uzavřen. Úřady mu odebraly povolení k pobytu (platné do listopadu 2015) a vystavily mu místo něj dočasné třicetidenní vízum, dokud soud nerozhodne o jeho odvolání.

 

Patrickovi byla také vyměřena pokuta ve výši 3043 tureckých lir (přibližně 29 tisíc korun) za porušení místního zákoníku práce, podle kterého není možné v zemi pracovat bez pracovního povolení. Pastor však odmítl pokutu zaplatit se zdůvodněním, že ve společenství působil jako dobrovolník. Také poznamenal, že komise ministerstva práce mylně klasifikovala sbor jako firmu.

 

Patrick založil malé společenství před devíti lety, kdy se do Gaziantepu i s rodinou přestěhoval. Poslední dobou navštěvovalo bohoslužby každou neděli 30 až 40 dospělých. Nyní se setkávají neformálně v parku a v soukromých domech a bytech, jinou možnost nemají. (Společenství dosud nepožádalo o oficiální status sdružení, což je jediný zákonný způsob, jak křesťanské společenství zaregistrovat.)

 

Předkládejme tuto komplikovanou situaci našemu Pánu na modlitbách s důvěrou, že se jeho vůle stane na zemi, tak jako v nebi (Matouš 6,10). Vyprošujme pokoj pro Patricka i členy jeho společenství, zatímco čekají na rozhodnutí soudu. Kéž soud zruší pokutu i rozhodnutí o deportaci, umožní Patrickovi zůstat v Turecku a nadále vést společenství. Modlete se, aby se členové společenství navzdory této poslední překážce nepřestali scházet k bohoslužbám, a aby jim Bůh opatřil jiné vhodné prostory.

 

Více informací o pronásledované církvi v Turecku naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.