Aktuálně

 

11. 10. 2014

Írán: Zatčení trojice křesťanských konvertitů

 

 
Šahram Ghaedí hrál Ježíše v íránské verzi stejnojmenného filmu (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News)

 

Policisté v Isfahánu nedávno zatkli tři konverty ke křesťanství a neprodleně je převezli do vězení. Šahram Ghaedí, Hešmat Šafieí a Emad Haghí byli zadrženi 27. září. Policisté navíc uskutečnili v Šahramově bytě razii, při které zabavili knihy a počítač.

 

Dvaatřicetiletý Šahram byl poprvé zatčen v únoru 2012. Tehdy byl odsouzen ke třem měsícům odnětí svobody za zvěstování evangelia. V současné době se mladý křesťan podílel na přípravě filmu o Ježíši. Produkce musela být přerušena, poté co policisté pozatýkali několik herců. Někteří z nich byli dokonce kvůli neustálému tlaku přinuceni opustit zemi. Podle místních zdrojů je velmi pravděpodobné, že zadržení těchto třech mužů souviselo právě s natáčením filmu.

 

Modleme se s neochvějnou jistotou, že si je Bůh plně vědom veškerých problémů, kterým uvěznění muži čelí. Prosme, aby je naplnil tolik potřebným pokojem a obdařil nadpřirozenou silou. Kéž jsou brzy propuštěni na svobodu a mohou se vrátit ke svým blízkým, kteří o ně mají strach. Modleme se, aby si je Bůh do té doby používal jako svědky, kteří budou hovořit se spoluvězni i dozorci o jeho vykupitelské lásce. Modleme se také za natáčení filmu, za brzké obnovení přípravných prací a zdárné dokončení celého projektu, aby si ho Bůh mohl mocně použít k  šíření evangelia po celém Íránu.

 

Modlitební prosbu za tyto uvězněné Kristovy následovníky můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecution Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.