Aktuálně

 

16. 10. 2014

Nigérie: Radikálové nemilosrdně napadli křesťanské osady

 

 
Modlete se za ochranu vesnic v nigerijském spolkovém státě Plateau, které se stávají terčem útoků místních radikálů. (Fotografie: Flickr / Jeff Attaway)

(Release International, World Watch Monitor)

 

Fulští radikálové nedávno napadli několik křesťanských osad v oblasti Riyom ve spolkovém státě Plateau. Podle dostupných zpráv zahynulo při útocích dvanáct vesničanů a jeden voják.

 

Příslušníci islamistické teroristické skupiny Boko Haram při samostatném incidentu nedávno unesli více než 40 lidí, mezi kterými se nachází také několik křesťanů, včetně matky a novorozených dvojčat. (Boko Haram má na svědomí také únos několika stovek školaček letos v dubnu.)

 

Začátkem září skupina místních biskupů vyzvala vládu, aby zintenzivnila své aktivity související s ochranou životů a majetku občanů. Z jejich prohlášení vybíráme: „Celá Nigérie krvácí a hoří. Jsme hluboce znepokojeni ztrátami na životech i na majetku a postupným rozpadem společenského života v důsledku sílící nenávisti; v zemi hrozí rozpoutání dalších konfliktů. Přestože terčem těchto ničivých útoků bývají i muslimové, hlavním cílem jsou křesťané se svými kostely a nemuslimští obyvatelé obecně. Vzbouřenci z řad Boko Haram, pachatelé všech podobných zvěrstev, chtějí tyto lidi vyhladit, připravit o majetek nebo vyhnat z jejich domovů.“

 

Předkládejme na modlitbách před našeho Pána všechny zraněné a truchlící nad ztrátou svých blízkých. Modlete se, aby zakusili ujištění o pravdivosti zaslíbení, že Bůh bude blízko lidem zkroušeného srdce a zdeptaného ducha (Žalm 34,19). Modlete se také za oběti únosů, aby je Bůh chránil před každou další újmou. Proste za jejich brzké propuštění na svobodu, aby se mohli bezpečně vrátit domů ke svým ustaraným rodinám. Kéž se svědectví věrných křesťanů v Nigérii hluboce dotkne radikálů z Boko Haram, kteří se dopouštějí těchto děsivých zločinů, aby činili pokání a uvěřili v Ježíše. Vyprošujte Boží moudrost vedoucím nigerijské církve a představitelům státních orgánů, kteří se snaží ukončit nepokoje ve své zemi.

 

Více informací o pronásledované církvi v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.