Aktuálně

 

17. 10. 2014

Jemen: Aktuální informace o unesených zahraničních humanitárních pracovnících

 

 
Rodina Hentschelových

(Midlle East Concern)

 

V uplynulých letech jsme několikrát žádali o modlitby za devět zahraničních křesťanů unesených v provincii Sa’ada. Ozbrojení útočníci v červnu 2009 unesli Johannese a Sabinu Hentschelovy (němečtí manželé) a jejich tři děti, Simona, Lydii a Annu, britského technika Tonyho a tři mladé ženy, Ritu Stumppovou, Anitu Gruenwaldovou a Eom Young-sunovou. Šestice dospělých pracovala pro nizozemskou humanitární organizaci World Wide Services Foundation, která zajišťuje zdravotnický personál pro nemocnice v rozvojových zemích. První zprávy naznačovaly, že křesťané byli uneseni kvůli podezření z evangelizačních aktivit.

 

Pouhých několik dní po únosu byla v údolí Našúr (nechvalně proslulém aktivitami al-Kajdy) nalezena těla Rity, Anity a Eom. Lydia a Anna byly propuštěny v květnu 2010 a od té doby žijí v Německu u příbuzných. Po propuštění dívek uplynulo mnoho měsíců bez jakýchkoli zpráv o jejich rodičích, mladším bratrovi nebo britském křesťanovi. Německé ministerstvo zahraničí však nedávno naznačilo, že podle spolehlivých informací zpravodajských služeb již Johannes, Sabina ani malý Simon nejsou mezi živými. Situace kolem Tonyho zůstává nejistá.

 

Děkujeme vám za váš zájem a modlitby za unesené křesťany. Předkládejme našemu milujícímu a milosrdnému Bohu i současnou nelehkou situaci. Modleme se zejména za všechny, kdo truchlí nad ztrátou zesnulých křesťanů, aby Bůh naplnil jejich srdce nadpřirozeným pokojem a spočinutím ve vědomí, že jejich blízcí netrpí, ale prožívají plný život se zmrtvýchvstalým Spasitelem. Modlete se také za obě děti, které únos přežily, Lydii a Annu, aby je Bůh zahrnul svou láskou a jejich příbuzní a další křesťané podporou a pomocí. Přimlouvejte se také za Tonyho. Modlete se, aby vyšlo najevo, co se s tímto vzácným bratrem v Kristu stalo. Kéž i jeho milované Bůh utěšuje a naplňuje svým pokojem.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou podporu pozůstalým truchlícím nad ztrátou blízkých, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.