Aktuálně

 

25. 10. 2014

Pákistán: Soud potvrdil trest smrti pro Asiu Bibi

 

 
Asia Bibi

(Release International, Hlas mučedníků USA)

 

16. října soud zamítl odvolání Asie Bibi, křesťanky odsouzené k trestu smrti za rouhání. Právní zástupci se mohou do 30 dnů odvolat k nejvyššímu soudu v Islámábádu – všeobecně se předpokládá, že odvolací proces zabere dalších několik let trýznivého čekání a odkladů. V průběhu přelíčení u vrchního soudu v Láhauru se před budovou shromáždily téměř dva tisíce učitelů islámu; 25 jich bylo osobně přítomných v soudní síni, aby na soudce vyvíjeli nátlak. Poté co byla Asia seznámena s rozsudkem, prosila spolupracovníky Hlasu mučedníků: „Prosím, udělejte něco. Už čekám tak dlouho, chci se vrátit k dětem.“

 

Asia pracovala na poli pro místního statkáře. Ve vazbě skončila v roce 2009 po hádce s muslimskými spolupracovnicemi, které ji obvinily z rouhání proti islámskému proroku Muhammadovi. Sama Asia toto obvinění odmítá. V roce 2010 byla odsouzena k trestu smrti; situace se od té doby nijak nezměnila.

 

S napětím sledovaný případ zůstává v Pákistánu silně kontroverzní. Bývalého paňdžábského guvernéra Salmána Tásíra zavraždil jeho osobní strážce v lednu 2011, poté co Asii Bibi vyjádřil svou podporu. O dva měsíce přišel o život pákistánský ministr pro menšiny, křesťan Šahbáz Bhattí, poté co se rovněž veřejně zastal Asie a současně vyslovil potřebu reformovat pákistánské zákony proti rouhání.

 

Zatímco se Asia a její blízcí vyrovnávají s nepříznivým rozsudkem, modlete se, aby vzhlíželi k našemu milujícímu Otci a hledali u něho tolik potřebný pokoj a sílu jít dál. Kromě modliteb za Asiino definitivní propuštění se modlete, aby ji Bůh povzbuzoval i ve vězení, kde zůstává odloučená od manžela a dětí, toužících po jejím návratu domů. Kéž Bůh obdaří moudrostí a přízní Asiiny advokáty, kteří připravují odvolání k nejvyššímu soudu, aby bylo odvolání brzy zahájeno, tentokrát s příznivějším výsledkem. Modlete se také za to, aby si Bůh používal nelehkou situaci k naplňování svých velkých cílů. Neztrácejte důvěru, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha (8,28). Kéž mezinárodní pozornost, kterou si tento případ získal, přivede mnoho lidí v Pákistánu i po celém světě ke spasení.

 

Pozvedout svůj hlas za Asiu můžete také podpisem internetové petice na stránkách www.callformercy.com.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.