Aktuálně

 

26. 10. 2014

Kazachstán: Křesťané vězněni kvůli neplacení pokut

 

 
Členové kazašských společenství potřebují ke scházení úřední povolení (fotografie: Flickr / Martin Lopatka)

(Release International, Forum 18 News Service)

 

Stále větší počet kazašských křesťanů končí na krátkou dobu ve vězení kvůli nezaplacení pokuty za náboženské aktivity. Pokuty jsou jim vyměřovány na základě porušování přísného zákona o náboženství, který zakazuje distribuci náboženské literatury, rozhovory na náboženská témata i scházení k bohoslužbám bez předchozí registrace. Také dobročinné projekty vedené křesťanskými organizacemi jsou nyní bedlivě monitorovány. Jen za prvních deset týdnů letošního roku bylo vyměřeno 45 pokut z této kategorie. Výše pokuty zpravidla představuje jedno- až dvojnásobek průměrné měsíční mzdy.

 

Nedávno se ocitl ve vězení kvůli odmítnutí zaplatit pokutu místní křesťan jménem Nikolaj Novikov ze Západokazašské oblasti. Ve vězení strávil pět dní a stal se již čtrnáctým známým věřícím, který byl za podobné přestoupení zákona potrestán. Konkrétním důvodem pokuty byla v jeho případě funkce ve společenství, které nepožádalo o povolení k pořádání bohoslužeb. V červenci strávil ve vězení deset dní na základě stejných obvinění další křesťan, Anatolij Stachněv z Východokazašské oblasti.

 

Modlete se, aby křesťané v této středoasijské zemi nepodlehli nátlaku a zastrašování, ale směle následovali Ježíše navzdory lidským zákonům. Modlete se, aby Bůh žehnal Nikolajovi a Anatolijovi a naplnil každou jejich potřebu. Kéž Bůh posílí jejich víru, ať mohou zářit jako Kristova ‚světla‘ ve svých každodenních životech a při vydávání svědectví. Modlete se také za to, aby si Bůh použil zmíněné překážky k pročištění a ještě většímu zmocnění své církve v Kazachstánu, aby jeho jméno bylo velice vyvýšeno a oslaveno.

 

Více informací o pronásledované církvi v Kazachstánu naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.