Aktuálně

 

29. 10. 2014

Modlitební náměty za Irák

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 29. 10. 2014)

 

Níže uvedené modlitební náměty obdržel Hlas mučedníků od zástupce společenství v iráckém Kurdistánu, se kterým spolupracujeme a společně pomáháme iráckým křesťanům. Připojte se k bratřím a sestrám na Blízkém východě v modlitbách za tuto oblast. Identitu společenství z bezpečnostních důvodů neuvádíme.

 

 • Aby se nám dařilo oslovovat místní obyvatele a naplňovat jejich duchovní i fyzické potřeby.
 • Aby církev po celou dobu krize zakoušela nebývalou přítomnost svatého Ducha, potřebnou k proměně bezprostředního okolí, celého Iráku i Blízkého východu.
 • Aby jednotliví křesťané i celá církev prožívali jednotu přicházející od našeho všemohoucího Boha, otevřené nebe a moc svatého Ducha plynoucí jako řeka; abychom naplňovali jedinou společnou vizi.
 • Abychom z Boží milosti nalezli přízeň u státních orgánů a získali povolení k zahájení provozu školy.
 • Aby Bůh vyslal dělníky na svou žeň – mnoho oblastí duchovní služby i dodávek humanitární pomoci se potýká se zpožděním kvůli nedostatku pracovníků.
 • Aby nás Bůh obdařil moudrostí při zapojování do projektů služby uprchlíkům v rámci vlastní země (Internally Displaced People, IDP) a posiloval všechny, kdo s těmito lidmi přímo pracují.
 • Aby Bůh rozesel zmatek a nesoulad mezi jednotlivé složky Islámského státu, aby jim zabránil páchat další násilnosti v oblasti a aby se místním orgánům podařilo odhalit skryté buňky této organizace.
 • Aby Bůh vysvobodil mladé lidi, kteří se nechali svést k boji za Islámský stát a soudil jejich vůdce, kteří je zcela vědomě stále přivádějí na zcestí svými zvrácenými touhami a ideologiemi.
 • Aby Bůh odřízl IS od veškerých zdrojů financování.
 • Aby Bůh utěšil a povzbudil jezídy, kteří se stali obětí genocidy; aby se jim Pán osobně zjevoval ve snech a viděních; aby misionářům položil na srdce službu zbývajícím členům této komunity.
 • Aby Bůh povzbudil křesťany, kteří uprchli z Mosulu, aby byli silní v Pánu, odvážní ve svědectví a nikdy v něj nepřestali doufat.
 • Aby Bůh dosadil do ústřední vlády věrné vedoucí představitele, kteří se budou bát Boha více než vlivných lidí a svou autoritu budou používat k prosazování spravedlnosti.
 • Aby Bůh obdařil moudrostí také představitele místní vlády v Kurdistánu, aby se jim dařilo řešit krizovou situaci, bránit oblast a také aby si uvědomovali, že si je pro tuto dobu povolal Bůh; modlete se, aby se jim osobně zjevil.
 • Aby se církev modlila opravdu jednomyslně: „Přijď tvé království, tvá vůle se staň, jako je v nebi, tak i v Kurdistánu.“
 • Aby Bůh navštívil ve viděních šíity ve středním a jižním Iráku, uzdravil jejich srdce a vysvobodil je z modlářství.

 

kontakt Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

 • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
 • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
 • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

 • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.