Aktuálně

 

30. 10. 2014

Tanzanie: Útočníci vyzbrojení mačetami zavraždili učitele

 

 
Pastor Crodward Edwar (uprostřed) na tiskové konferenci po vraždě v Bukoba (fotografie: Harakati News / World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Release International)

 

9. října došlo v osadě Bukoba k tragickému incidentu, při kterém islámští radikálové vyzbrojení mačetami jednoho křesťana zavraždili a dalšímu způsobili vážná zranění.

 

Dioniz Ng’wandu, jedenatřicetiletý středoškolský učitel, a pětadvacetiletý Temistores, se společně s pastorem Faustine Josephem a nejmenovaným čtvrtým mužem v časných ranních hodinách sešli k modlitbám. Jakmile pastor a čtvrtý muž odešli, vtrhli do budovy maskovaní útočníci a zbývající dva křesťany napadli. Dionize zabili a Temistorese vážně pozranili na levé noze. Dioniz po sobě zanechal manželku Faith a dvě děti, čtyřletého Michaela a dvouletého Johna. Podle pastora Faustina radikálové v minulosti vyhrožovali členům společenství a zapřísahali se, že v této převážně muslimské oblasti ‚zredukují‘ počet křesťanů.

 

„K útokům na křesťany dochází v Tanzanii stále častěji, navzdory snahám státních orgánů dostat je pod kontrolu,“ uvádí ve své zprávě The Media Project, nezisková mezinárodní skupina spolupracující s místními novináři. „Někteří křesťanští vedoucí i řadoví křesťané byli zabiti, jiné extrémističtí muslimové polili kyselinou. Část pachatelů byla zatčena a obviněna, soudy však stále probíhají.“

 

Modleme se, aby Bůh utěšoval a zaopatřoval Dionizovu ovdovělou ženu a jejich dvě malé děti. Kéž uzdraví na těle i na duchu také Temistorese, který se zotavuje ze svých zranění a traumatu způsobeného útokem. Modlete se, aby Bůh naplnil pastora Faustina a členy jeho společenství pokojem a nadpřirozeně je chránil, když se i nadále směle scházejí k bohoslužbám navzdory nebezpečí. Modlete se za celou tanzanskou církev, aby zůstala pevně stát ve víře navzdory sílícím tlakům. Modlete se, aby Bůh jednal v srdcích zástupců vedoucích představitelů země, aby je naplňoval moudrostí a aby horlivěji usilovali o ochranu zranitelné křesťanské menšiny.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte solidaritu s lidmi zasaženými tímto útokem, můžete vyvěsit na naši stránku Persecuted Church Prayer Wall.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.