Aktuálně

 

31. 10. 2014

Kuba: Úředníci vyhrožovali křesťanským manželům

 

 
Rev. Mario s manželkou Yoaxis (fotografie: Christian Solidarity Worldwide)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Kubánští úředníci nedávno pohrozili křesťanským manželům obviněním z trestné činnosti, pokud se nepřestanou zasazovat za náboženskou svobodu. 8. října byl Mario Felix Lleonart Barroso, pastor a aktivista v oblasti svobody náboženského vyznání, předvolán do kanceláře útvaru státní bezpečnosti v Camajuani, Villa Clara. Úředník na něj naléhal, aby podepsal „Acta de Advertencia“ – dokument, který může později posloužit jako podklad pro zatčení a obvinění z trestné činnosti. Na místě byli přítomni dva „svědci“, které Mario neznal – oba se ochotně nabídli, že budou vypovídat o jeho „kontrarevolučních“ kontaktech.

 

Úředník pastorovi vytkl jeho cestu do východní části země na setkání s církevními vedoucími, kteří ho informovali o případech porušování svobody náboženského vyznání. Pohrozil mu, že pokud brzy nezmění své chování, „pravděpodobně na něj bude podáno“ trestní oznámení.

 

O několik dní později, 15. října, byla Mariova žena Yoaxis Marcheco Suarez předvolána na pohovor se zástupcem bezpečnostní agentury. Následující den byla zatčena a také na ní byl vyvíjen nátlak, aby podepsala „Acta de Advertencia“, což však odmítla. Úředníci ji rovněž varovali, aby se přestala stýkat s „kontrarevolučními“ živly, jinak bude zatčena.

 

Pozvedejte Maria a Yoaxis na modlitbách. Modlete se, aby Bůh této dvojici žehnal, když se zastávají lidí trpících pro své náboženské přesvědčení. Kéž je obdaří odvahou a moudrostí při rozhodování, jak s přihlédnutím k nedávným výhrůžkám pokračovat ve své práci. Modlete se, aby je Bůh chránil před možnou újmou a aby je státní orgány přestaly zastrašovat. Modlete se, aby si Bůh používal své děti na Kubě k naplňování svých záměrů a šíření svého království a aby místní církev rostla v počtu i ve věrnosti.

 

Více informací o pronásledované církvi na Kubě naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.