Aktuálně

 

06. 11. 2014

Nigérie: Boko Haram i nadále terorizuje obyvatele spolkového státu Borno

 

 
Modlete se za bezpečí nigerijských křesťanů, kteří se musejí skrývat před radikály. (Fotografie: Flickr / selena deckelmann)

(Release International, Open Doors, Reuters)

 

Navzdory nedávným zprávám o uzavření příměří mezi vládními jednotkami a zástupci Boko Haram přívrženci této radikální skupiny i nadále terorizují místní obyvatele ve spolkovém státě Borno.

 

Koncem října radikálové z Boko Haram poslali křesťanům ukrytým v kopcích v okrese Gwoza vzkaz: každý dopadený nemuslim přijde o život. Mnoho křesťanů se v noci pokusilo uprchnout do sousedního Kamerunu, útěk se však nezdařil. Do oblasti pronikly ozbrojené oddíly a začalo vraždění křesťanů, kteří zde zůstali. Podle dostupných zpráv radikálové 25. a 26. října navíc unesli 30 mladých lidí z osady Mafa.

 

Nejnovější útoky a únosy vyvolávají značné pochybnosti o účinnosti mírové dohody, kterou vláda údajně s Boko Haram uzavřela. Ve státních sdělovacích prostředcích se také objevila zpráva, že by stovky školaček unesených letos v dubnu měly být již brzy propuštěny. Jistý muž označující se za vůdce Boko Haram však nedávno prohlásil, že dívky, v mnoha případech křesťanky, byly „provdány“ za bojovníky z řad Boko Haram.

 

V kontextu těchto znepokojivých zpráv pozvedejme svůj hlas za místní bratry a sestry v Kristu. Modlete se, aby Bůh každého z nich naplnil pokojem přesahujícím každé pomyšlení (Filipským 4,7). Vyprošujte útěchu lidem, kteří truchlí nad ztrátou svých blízkých. Kéž Bůh uzdraví všechny, kdo při nedávných útocích utrpěli zranění. Modlete se za stovky mladých lidí, které v uplynulých měsících unesli příslušníci Boko Haram; proste, aby do jejich situace nadpřirozeně zasáhl, aby se mohli brzy shledat se svými rodinami. Přimlouvejte se také za radikály, kteří mají útoky na svědomí. Modlete se, aby v jejich srdcích jednal Duch svatý, aby mohli činit pokání ze svých hříchů, obrátit se k Ježíši a přijmout dar spasení.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte našim křesťanským sourozencům ve spolkovém státě Borno svou lásku a podporu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.