Aktuálně

 

06. 11. 2014

Nigérie: Boko Haram i nadále terorizuje obyvatele spolkového státu Borno

 

 
Modlete se za bezpečí nigerijských křesťanů, kteří se musejí skrývat před radikály. (Fotografie: Flickr / selena deckelmann)

(Release International, Open Doors, Reuters)

 

Navzdory nedávným zprávám o uzavření příměří mezi vládními jednotkami a zástupci Boko Haram přívrženci této radikální skupiny i nadále terorizují místní obyvatele ve spolkovém státě Borno.

 

Koncem října radikálové z Boko Haram poslali křesťanům ukrytým v kopcích v okrese Gwoza vzkaz: každý dopadený nemuslim přijde o život. Mnoho křesťanů se v noci pokusilo uprchnout do sousedního Kamerunu, útěk se však nezdařil. Do oblasti pronikly ozbrojené oddíly a začalo vraždění křesťanů, kteří zde zůstali. Podle dostupných zpráv radikálové 25. a 26. října navíc unesli 30 mladých lidí z osady Mafa.

 

Nejnovější útoky a únosy vyvolávají značné pochybnosti o účinnosti mírové dohody, kterou vláda údajně s Boko Haram uzavřela. Ve státních sdělovacích prostředcích se také objevila zpráva, že by stovky školaček unesených letos v dubnu měly být již brzy propuštěny. Jistý muž označující se za vůdce Boko Haram však nedávno prohlásil, že dívky, v mnoha případech křesťanky, byly „provdány“ za bojovníky z řad Boko Haram.

 

V kontextu těchto znepokojivých zpráv pozvedejme svůj hlas za místní bratry a sestry v Kristu. Modlete se, aby Bůh každého z nich naplnil pokojem přesahujícím každé pomyšlení (Filipským 4,7). Vyprošujte útěchu lidem, kteří truchlí nad ztrátou svých blízkých. Kéž Bůh uzdraví všechny, kdo při nedávných útocích utrpěli zranění. Modlete se za stovky mladých lidí, které v uplynulých měsících unesli příslušníci Boko Haram; proste, aby do jejich situace nadpřirozeně zasáhl, aby se mohli brzy shledat se svými rodinami. Přimlouvejte se také za radikály, kteří mají útoky na svědomí. Modlete se, aby v jejich srdcích jednal Duch svatý, aby mohli činit pokání ze svých hříchů, obrátit se k Ježíši a přijmout dar spasení.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte našim křesťanským sourozencům ve spolkovém státě Borno svou lásku a podporu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.