Aktuálně

 

13. 11. 2014

Britská Kolumbie (Kanada): Absolventi právnické fakulty křesťanské vysoké školy nemohou provozovat advokátní praxi

 

 
Fotografie: Flickr / steakpinball

(The Globe and Mail, Sun Media)

 

„Tahle zpráva by se měla objevit na titulních stranách deníků po celé Kanadě,“ tvrdí Ezra Levant ze Sun Media v e-mailu, který nedávno rozeslala. Mezi advokáty v kanadské provincii nedávno proběhlo referendum, na jehož základě členové British Columbia Law Society (Advokátní komora Britské Kolumbie) odhlasovali zneplatnění staršího rozhodnutí o udělení akreditace absolventům právnické fakulty na Trinity Western University (TWU). Absolventi TWU v důsledku tohoto rozhodnutí nebudou smět na území Britské Kolumbie (British Columbia, BC) provozovat advokátní praxi.

 

Profesní organizace zamítla udělení akreditace absolventům TWU na základě pravidel chování, k jejichž dodržování se musí každý student zavázat – včetně sexuální abstinence mimo rámec tradičního manželství, což advokátní komora vnímá jako problém v oblasti rovnoprávnosti vztahů osob stejného pohlaví. Odhlasované rozhodnutí je však porušením svobody náboženského vyznání.

 

Ezra Levant označuje tento krok za diskriminační vůči křesťanům, navíc jej považuje za nezákonný. Již v roce 2001 se absolventy TWU pokusila ze svých řad vyloučit profesní organizace učitelů, kanadský Nejvyšší soud však rozhodl ve prospěch univerzity. Podle článku zveřejněném v The Globe and Mail mluvčí TWU Guy Saffold případ komentoval slovy „situace právnické fakulty představuje v podstatě stejný problém.“ Dalším krokem bude patrně soud s advokátní komorou na základě kanadské Listiny základních práv (Charter of Rights). „Jistě bychom přivítali mimosoudní řešení,“ dodává Saffold. „Jako křesťanská vysoká škola si však na svém náboženském přesvědčení velmi zakládáme a v těchto věcech není snadné dělat kompromisy.“

 

Rozhodnutí se netýká jen zmíněné univerzity, ale všech kanadských křesťanů, neboť představuje precedent omezující svobodu náboženského vyznání v zemi.

 

Zatímco můžeme být vděční za svobodu, která je kanadským křesťanům ze zákona garantována, modleme se, aby rozhodnutí advokátní komory v BC o zamítnutí akreditace pro absolventy práv na TWU bylo zrušeno. Kéž si členové této profesní organizace uvědomí, že všichni Kanaďané jsou si ve věcech osobních práv a náboženské svobody před zákonem rovni. Modlete se za brzké vyřešení celého případu. Proste, aby se v životech studentů práva na této univerzitě naplnily Boží záměry. Kéž si všichni kanadští křesťané váží náboženské svobody a dávají si pozor na aktivity institucí, které by je chtěly o tuto svobodu připravit. Kéž Bůh zachová Kanadu jako svobodnou zemi.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.