Aktuálně

 

14. 11. 2014

Pákistán: Neúmyslný čin vedl k děsivé tragédii

 

 
Šama a Šehzád

(BBC, Asia News, Breaking Christian News)

 

Mladí křesťanští manželé, Šehzád Masih a jeho žena Šama, byli 4. listopadu brutálně zavražděni v návaznosti na nešťastnou příhodu.

 

Zprávu zveřejnila organizace European Centre for Law and Justice in Pakistan (Evropské centrum pro právo a spravedlnost v Pákistánu) na základě informací od místních spolupracovníků.

 

Šama, negramotná matka čtyř dětí, tou dobou v druhém trimestru těhotenství, neúmyslně spálila několik listů z Koránu. Sousedé incident nahlásili majiteli bytu, který oba manžele zamkl ve své kanceláři, zmlátil je a nabídl jim propuštění na svobodu výměnou za finanční částku, která však přesahovala jejich možnosti.

 

Mezitím se o zadržovaných křesťanech dozvěděli kolemjdoucí; zpráva se záhy donesla až do vesnické mešity a odtud se již šířila rychle. Rozlícený dav čítající stovky radikálních muslimů se shromáždil u nedaleké dílny na sušení cihel, vtrhl do kanceláře a manžele napadl. Zprávy se rozcházejí v tom, zda útočníci manžele nejprve zabili a mrtvá těla spálili, nebo je zmlátili do bezvědomí a upálili zaživa.

 

Podle zprávy BBC se o incidentu dozvěděl pákistánský ministerský předseda, který vraždy označil za „neakceptovatelný zločin“. Přibližně 200 křesťanů a obhájců lidských práv uspořádalo demonstraci s požadavkem na zrušení zákonů proti rouhání. Ke dnešnímu dni policisté zadrželi více než 40 podezřelých, kteří by se v souvislosti s vraždou manželů měli objevit před soudem.

 

Modlitbu za traumatizovanou rodinu (včetně čtyř malých dětí) můžete vyvěsit na naši Zeď modlteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Šehzád a Šama, Bohu milí svatí, jsou nyní s Pánem na věčnosti. Modlete se za jejich čtyři osiřelé děti, Solomona, Zeešan, Soniu a Púnama. Kéž Bůh zahrne tyto vzácné děti svým pokojem a útěchou, stejně jako jejich příbuzné, kteří se jim snaží dodávat odvahu, naději a novou chuť do života. Modlete se za změnu pákistánských zákonů, aby skutečně chránily všechny občany. Modlete se také za brzké předvedení pachatelů tohoto brutálního činu před soud. Proste, aby náš živý Bůh chránil svůj lid v Pákistánu před podobnými násilníky, a aby se k němu obrátili ještě mnozí muži, ženy i děti, navzdory veškeré diskriminaci a násilí.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.