Aktuálně

 

18. 11. 2014

Egypt: Unesena

 

 
Tváře unesených dívek

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 18. listopadu 2014)

 

Rút, nejstarší z šesti dětí, vyrůstala v muslimské rodině. Po smrti otce na sebe přijala zodpovědnost za zaopatření matky a sourozenců. Často si nemohli koupit ani bochník chleba.

 

Nějakou dobu byla zaměstnaná u výrobce těstovin, kde při pracovním úrazu přišla o prostředníček. Později pomáhala v domácnosti, paní domu se však k Rút chovala velmi hrubě a jednoho dne, poté co si Rút opět vyslechla příval urážek, utekla pryč.

 

Když stála v slzách na mostě přes Nil, oslovila ji neznámá přátelská žena a nabídla jí pomoc. Rút se nechala odvést k ní domů.

 

V domě se již nacházelo několik mladých dívek, které neskrývaly své překvapení, že někdo přišel dobrovolně. Šokovaná Rút zjistila, že se dostala mezi unesené křesťanské dívky, které únosci systematicky znásilňují a provdávají za muslimy, aby se tímto způsobem obrátily k islámu. Bylo však příliš pozdě, Rút již nemohla utéct – sama se také stala obětí únosu. Přestože byla Rút muslimka, únosci věděli, že na jejím prodeji mohou vydělat.

 

Znásilnili ji a dokonce s ní natočili video, aby ji prodali zájemci v Perském zálivu. V dohodnutý den se musela pod dohledem dvou žen zahalit do burky, aby ji nikdo nepoznal, a vypravit se v jejich doprovodu na setkání se svým budoucím mužem.

 

Mezitím Rút celou dobu hledal její bratr. Jednoho dne na ulici spatřil trojici žen v burkách. Rút pod závojem bratra poznala, ale nemohla na něj zavolat. Vysunula tedy alespoň ruku, aby si narovnala sluneční brýle, bratr si okamžitě všiml chybějícího prostředníčku, přiběhl k ní, strhl jí závoj zakrývající oči a odvedl dívku domů.

 

Rút se podařilo zachránit před únosci, jejím útrapám však nebyl konec. Celá vesnice se dozvěděla co se stalo, a rodina se za ni hluboce styděla. Přijetí nalezla pouze u křesťanského pastora a jeho ženy. Pastor Michael Rút řekl: „Máme tě rádi. V našem společenství jsi vždy vítána.“

 

Rút na shromáždění uslyšela evangelium a v rozhodné modlitbě vydala svůj život Kristu. Již dříve ji rodina nenáviděla za hanbu, kterou jim přivodil únos, když se však Rút rozhodla následovat Ježíše, pohár přetekl. V souladu s tradicí a smyslem pro čest ji vlastní matka a bratr zabili, aby rodinu očistili.

 

Pastor Michael s manželkou byli hluboce zarmouceni ze zmaření dívčina života, nalezli však útěchu ve vědomí, že Rút nyní prožívá obecenství s Ježíšem. Stejně jako mnozí další, také Michael vnímá rostoucí potřebu zřizování bezpečných útulků pro unesené křesťanky. V Egyptě jsou únosy zoufalých dívek jako Rút i mladých křesťanek na denním pořádku. Pracovníci Hlasu mučedníků v Egyptě odhadují, že je v rámci dlouhodobé kampaně usilující o obrácení co největšího počtu křesťanek k islámu každý měsíc unášeno 20 až 30 křesťanských dívek a žen. K únosům dochází stále častěji a zařízení poskytující ochranu těmto ženám jsou velmi zapotřebí. Jejich provozovatelé čelí silné opozici islamistických skupin.

 

Zdroj: Hlas mučedníků, Austrálie

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.