Aktuálně

 

22. 11. 2014

Írán: Účastník shromáždění domácí církve propuštěn na podmínku

 

 
Modžtaba Hosseini, Mohammad-Reza Partoaj (Kúroš), Vahid Hakkani, Homajún Šokúhi a jeho manželka Fariba Nazemjan (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News, Middle East Concern)

 

Homajún Šokúhi, íránský křesťan odsouzený pro svou víru v Krista ke třem letům a osmi měsícům odnětí svobody, byl nedávno předčasně propuštěn na podmínku. K propuštění došlo 10. listopadu, poté co si odpykal dva roky a osm měsíců ve věznici v Adel-Abad.

 

Homajún byl zadržen v únoru 2012 společně s několika dalšími křesťany během shromáždění chval domácího společenství. Na setkání vtrhli policisté v civilu, všechny přítomné křesťany nějakou dobu slovně uráželi a nakonec je zatkli. Většina lidí zadržených toho večera byla propuštěna na kauci po 36 dnech, včetně Homajúnova dospívajícího syna Nimy, za jehož propuštění byla složena kauce ve výši téměř 1,4 milionu korun.

 

Ostatní křesťané však byli odsouzeni k delším trestům. Přísnější rozdudky si kromě Homajúna vyslechli jeho žena Fariba a další tři křesťané: Modžtaba Saíd Alaedin Hosseiní, Mohammad-Reza Partoaj (Kúroš) a Vahid Hakkani. (Mohammad-Reza byl propuštěn na podmínku 13. května 2014.) Faríba byla propuštěna na kauci po osmi měsících strávených ve vězení v děsivých podmínkách, zatímco všem čtyřem mužům byl vyměřen trest v délce tří let a osmi měsííců odnětí svobody za „pořádání shromáždění domácí církve, zvěstování evangelia, udržování kontaktů se zahraničními křesťanskými organizacemi, šíření propagandy namířené proti islámskému režimu a narušování státní bezpečnosti“.

 

Podle íránských zákonů může odsouzený člověk požádat o propuštění na podmínku po odpykání poloviny vyměřeného trestu. Íránští křesťané jsou však navzdory této možnosti [i po propuštění] stále obtěžováni, zadržováni a všemožně pronásledováni.

 

Další informace o současné politické a duchovní situaci v této zemi naleznete na stránce Iran Country Report.

 

V Písmu jsme vyzýváni, abychom „plakali s plačícími“, ale také abychom „se radovali s radujícími“ (Římanům 12,15). Radujme se tedy společně s Homajúnem a jeho rodinou z dobré zprávy o jeho propuštění a opětovném shledání s rodinou. Můžeme být vděční také za předchozí propuštění jeho křesťanského přítele a kolegy Mohammada- Rezy. Vzdejte chválu našemu všemocnému Bohu za to, že díky němu nalezli milost v očích soudců! Bůh není „přijímač osob“ a tak se modleme, aby projevil stejné milosrdenství a obdařil svou přízní také Modžtabu a Vahida, kteří trpělivě čekají na své propuštění na svobodu. A co je nejdůležitější, modleme se za duchovní semínka, která tito křesťané zaseli do životů spoluvězňů i dozorců, aby vydala trvalé ovoce.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.