Aktuálně

 

24. 11. 2014

Laos: Nezůstane tady ani jediný

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 24. 11. 2014)

 

Představitelé státních orgánů vyhrožovali místnímu křesťanovi, že mu zapálí dům a rozbijí hlavu kladivem. Nakonec ho vyhnali z vesnice. 20. ledna 2014 policisté „Chanlaiovi“ řekli, že musí opustit vesnici, aby její pověst vzorové osady nebyla pošpiněna přítomností křesťanů. Varovali ho, že pokud tak neučiní, sousedé mu zapálí dům. Když je Chanlai požádal o vyřízení dokumentů souvisejících s přestěhováním, policisté ho okřikli, ať kouká zmizet, nebo mu rozbijí hlavu kladivem.

 

Všechno začalo v roce 2012, kdy se Chanlai stal křesťanem – již tehdy došlo k prvnímu konfliktu s místními úřady. Krátce poté, co se rozhodl následovat Krista, předvolal si ho vesnický předák do své kanceláře. Na rovinu mu řekl, že se musí nově nabyté křesťanské víry vzdát. Chanlai neohroženě odmítl.

 

O několik měsíců později – již v roce 2013 – úředníci zabavili celé rodině doklady o registraci, které jsou nezbytné k celé řadě běžných úkonů – nedá se bez nich nakupovat, přijímat státní příspěvky, děti nemohou chodit do školy… Když se Chanai druhého dne vypravil na policii, aby si doklady vyzvedl, policisté mu řekli, ať zapře svou víru, jinak mu nechají strhnout dům.

 

Chanlai znovu odmítl. O tři dny později mu čtyři vojáci skutečně zbourali rodinný dům a dokonce odvezli veškeré stavební dřevo. Manželka se dvěma dětmi se musela nastěhovat k jiné rodině. Chanlai byl předvolán do kanceláře Laoské vlastenecké fronty, kde s ním byl sepsán protokol, ve kterém byl oficiálně obviněn. Orgán vyšší instance nicméně případ zrušil a Chanai se mohl vrátit domů.

 

Znovu postavil dům, konflikt však stále nebyl zažehnaný. 20. ledna letošního roku byl předvolán na obecní úřad. Znovu odmítl zapřít Krista, načež ho zastupitelé nechali na tři hodiny zavřít v jeho domě. Když za ním opět přišli policisté, dožadovali se rozhodnutí, zda se již konečně podvolil a odstěhuje se pryč. Opět odmítl. Policisté ho odvlekli do nedalekého skladu rýže, kde ho drželi pod zámkem od dvanácti do čtyř hodin odpoledne. Mezitím se představitelé radili, co budou s vyznavačem cizího náboženství dělat.

 

Ve čtyři hodiny Chanlaiovi oznámili, že má deset dní na opuštění vesnice. 30. ledna přijely k rodinnému domu dvě velké dodávky, aby odvezly jejich majetek. Chanlai, jeho žena a dvě děti byli převezeni do 40 kilometrů vzdálené vesnice. Mají elektřinu a tekoucí vodu, ale děti nesmějí chodit do školy. Přestože jejich budoucnost zůstává nejistá, Chanlai má v jedné věci jasno: jeho vírou v Krista nic neotřese.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.