Aktuálně

 

27. 11. 2014

Indie: Křesťané zmláceni hinduistickými radikály, zadrženi policií

 

 
Modlete se, aby mnozí obyvatelé Madhjapradéše poznali Boha (fotografie: Flickr / Nagarjun Kandukuru)

(AsiaNews, Release International)

 

Osm křesťanů skončilo ve vězení po brutálním útoku, při kterém místní radikálové pastora a sedm členů jeho společenství svlékli donaha, sešvihali opasky a zbili pěstmi. Nakonec křesťany zadržela místní policie. K incidentu došlo ve spolkovém státě Madhjapradéš.

 

Krátce poté, co se reverend Rana 4. listopadu sešel se sedmi členy letničního společenství Bétel (Bethel Pentecostal Church), aby společně připravili modlitební shromáždění, přepadla je skupina místních hinduistických radikálů z hnutí Bajrang Dal. Po útoku dorazili na místo policisté a překvapivě zadrželi všech osm křesťanů, kteří se stali obětí útoku.

 

Podle dostupných zpráv skončili zadržení křesťané ve vazbě na základě ustanovení zákonů proti konverzím. Zákony ukládají potenciálním konvertitům povinnost požádat o úřední povolení nejméně třicet dní před samotným aktem obrácení. (Povolení musí získat také člověk, který má v úmyslu hinduistu k jinému náboženství obrátit.)

 

V reakci na útok prezident Globální rady indických křesťanů (Global Council of Indian Christians) Sajan George prohlásil: „Je naprosto nezbytné, aby spolu křesťanští a hinduističtí vedoucí představitelé vedli aktivní dialog a usilovali o skutečnou spolupráci.“ Naléhá na přijetí konkrétních kroků, které by pomohly vytvořit atmosféru vzájemné tolerance. Není známo, zda již byli zadržení křesťané propuštěni.

 

(Vaše modlitby potřebují křesťané po celé Indii. Více informací o problémech, kterým jsou věřící lidé v této zemi vystaveni, naleznete na stránce India Country Report.)

 

Modlete se za tyto trpící bratry a sestry v Kristu. Proste, aby Bůh povzbuzoval a posiloval reverenda Ranu a věrné členy jeho společenství a aby jim připomínal, že je pro ně pronásledování výsadou, neboť Ježíše také pronásledovali (Jan 15,20). Modlete se, aby si Bůh využil tuto příležitost a „otevřel dveře… slovu, ke zvěstování tajemství Kristova“ (Koloským 4,3), aby byli s pravdou evangelia seznámeni i lidé, kteří se snaží křesťany poutat všemožnými okovy.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.