Aktuálně

 

29. 11. 2014

Bangladéš: Pastoři zadrženi za „urážení náboženského cítění“

 

 
Zadržení křesťané čekají na propuštění na policejní stanici (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Dvěma pastorům potenciálně hrozí až dva roky odnětí svobody v návaznosti na nedávný incident, při kterém více než stovka radikálních islamistů narušila průběh shromáždění, kde 41 přítomných (včetně muslimů) naslouchalo kázání o Kristu.

 

9. listopadu policisté vtrhli do pronajatého domu v osadě Nabinagar (severozápadně od Dháky). Informaci o shromáždění obdrželi od místních muslimů rozlícených zjištěním, že na něm křesťané zvěstují evangelium. Policisté účastníky akce zadrželi, většinu jich však propustili ještě ten den večer. Oba pastoři se však dostali na svobodu až 17. listopadu po složení kauce.

 

Oba církevní vedoucí byli obviněni z „urážení náboženského cítění“ a „svádění“ muslimů ke konverzi s příslibem finanční odměny. Pastor Arif Mondol obvinění odmítá. „Nikomu jsme neřekli nic, co by mohlo urazit jeho náboženské cítění. A také jsme nikomu za konverzi ke křesťanství nenabídli peníze.“

 

Bangladéš je islámská země, muslimové tvoří přibližně 90 procent z celkového počtu obyvatel. Zatímco zde oficiálně existuje svoboda náboženského vyznání, pokud někdo neislámské náboženství praktikuje, znamená to pro něj problémy nejen na úřadech, ale také ze strany většinové muslimské společnosti.

 

Generální tajemník Bangladéšské křesťanské asociace Nirmon Rozario prohlásil: „Požaduji zrušení procesu s oběma pastory, neboť je založen na něčem, co je v rozporu s naší ústavou.“

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že většina původně zadržených účastníků shromáždění byla propuštěna bez obvinění. Kéž Duch svatý mocně působí v srdcích všech lidí seznámených s evangeliem ještě před ukončením setkání. Modlete se, aby si Bůh používal křesťanské svědectví obou pastorů k oslavě svého jména – i v těchto dnech, kdy trpělivě čekají na výsledek procesu a oficiální obvinění. Nezapomínejte, že se křesťané z muslimského prostředí mohou dostávat do mimořádně složitých situací a pro Krista se často musí vzdát všeho co mají a ztratit bývalé přátele. Modlete se, aby je Bůh posiloval a utěšoval. Kéž všichni bangladéšští křesťané hmatatelně prožívají jeho přítomnost a zmocnění, aby o něm mohli vydávat účinné svědectví.

 

Modlitbu za trpící bratry a sestry v Kristu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) a připojit se tak ke křesťanům z celého světa, kterým není lhostejný jejich osud.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


Filip J., Praha (03.12.2014 16:32:16)
Pane Ježíši, přijď prosím mezi nás, přebývej mezi námi a žij v nás. Tak abychom měli hojnost tvého požehnání ve všem, co jsi nám zaslíbil. V pokoře ať máme zalíbení, kéž žijeme z tvé milosti. Lidská spravedlnost i lidský soud buď nám vzdálen, kéž jsme ale plni tvého milosrdenství, ve kterém je pro nás každý člověk bratrem/sestrou, Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.