Aktuálně

 

06. 12. 2014

Čína: Blížící se propuštění zaměstnance křesťanského knihkupectví

 

 
Wen-si Li

(Hlas mučedníků USA, Austrálie)

 

Bývalý zaměstnanec knihkupectví Wen-si Li by měl být 18. prosince propuštěn z věznice v provincii Šan-si. Wen-si pochází z Pekingu; v roce 2012 pomáhal v Šan-si místním křesťanům s otevřením nového knihkupectví, když se v prodejně náhle objevili policisté a zabavili stovky knih. 19. prosince 2012 byl Wen-si předvolán na policejní stanici, kde si měl vyzvednout zabavené materiály v hodnotě přibližně 130 tisíc korun. Okamžitě po příchodu na stanici však byl zatčen a poslán do vězení. Později mu byla upřena možnost propuštění na kauci a 17. června 2013 byl odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody.

 

Mezi příbuznými Wen-si pamatuje mírný optimismus, že vše proběhne podle plánu. Přestože byl křesťan před několika měsíci převezen do jiného zařízení, poslední dobou se těší lepšímu zacházení a dokonce může občas krátce zatelefonovat příbuzným. Podle informací manželky Cchaj Chung Li se zdá být zdravý a v dobrém rozpoložení. Chaj Chung je vděčná, že ve vězení dostal Wen-si příležitosti k rozhovorům o evangeliu se spoluvězni a několik z nich se stalo křesťany.

 

Přesože Cchaj Chung doufá, že si manžel po návratu domů nějakou dobu odpočine, pracovníkovi Hlasu mučedníků řekla, že je zapálený do služby v knihkupectví a pravděpodobně se vrátí do práce ihned jakmile to bude možné. Požádala o modlitby za blížící se propuštění a také za svůj zdravotní stav – období, které Wen-si strávil ve vězení, bylo pro celou rodinu velmi náročné.

 

Zpráva o blížícím se propuštění Wen-si je velice povzbudivá. Kéž nedojde k žádnému zdržení oproti naplánovanému termínu, aby se Wen-si mohl shledat s rodinou ještě před Vánoci… což by pro ně jistě bylo tím největším darem. Kéž vše proběhne bez komplikací a všichni členové rodiny se zotaví po útrapách, kterými si museli projít. Modleme se také za Wen-siho přítele a spolupracovníka, La-čcheng Žena, a mnohé další čínské křesťany uvězněné pro svou víru. Modlete se, aby jim Pán pomáhal a zaopatřil jejich rodiny v průběhu celého procesu. Kéž i oni dostanou příležitosti k přivedení mnoha lidí ke Kristu, podobně jako Wen-si.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.