Aktuálně

 

13. 12. 2014

Afghánistán: Ozbrojenci z řad Tálibánu zavraždili pětici humanitárních pracovníků

 

 
Rodina Groenewaldových

(Hlas mučedníků USA)

 

Tři Jihoafričané a dva Afghánci přišli v sobotu 29. listopadu o život při útoku na areál společnosti Partnership in Academics & Development v Kábulu. Radikálové zavraždili Wernera Groenewalda, jeho sedmnáctiletého syna, patnáctiletou dceru a dva afghánské spolupracovníky.

 

Trojice bojovníků Tálibánu pronikla na pozemek areálu v převlečení za policisty. Útok trval tři hodiny. Wernerova manželka Hannelie se tou dobou nacházela v nemocnici, kde pracuje jako lékařka. Werner působil v Afghánistánu 12 let. Útočníci ho zastřelili, když se snažil chránit děti.

 

Tálibán se později přihlásil k odpovědnosti za útok zveřejněním statusu na Twitteru, ve kterém objekt označuil za místo, kde docházelo ke „křesťanskému proselytismu“. Podle informací přítele Werner na posledním setkání se spolupracovníky prohlásil: „Zemřeme jenom jednou – můžeme zemřít i pro Ježíše.“

 

(Více informací o situaci křesťanů v Afghánistánu naleznete na stránce Afghanistan Country Report.)

 

Pamatujte v modlitbách na rodiny obou zavražděných afghánských pracovníků a Wernerovu ovdovělou ženu Hannelii, která v jedné chvíli tragicky přišla o tři členy rodiny. Modlete se, aby Bůh nadpřirozeně zachovával tyto osiřelé křesťany a pomohl jim se vyrovnat se ztrátou. Modlete se, aby je v období smutku posiloval a naplňoval milostí, aby dokázali být živoucím příkladem Boží lásky a modlit se za své pronásledovatele (Matouš 5,43–48). Kéž jejich tragická ztráta není zbytečná, ale poslouží jako mocné svědectví – které posílí ostatní křesťany a mnoho Afghánců přivede na cestu ke Kristu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.