Afghánistán: Ozbrojenci z řad Tálibánu zavraždili pětici humanitárních pracovníků
Rodina Groenewaldových
(Hlas mučedníků USA)
Tři Jihoafričané a dva Afghánci přišli v sobotu 29. listopadu o život při útoku na areál společnosti Partnership in Academics & Development v Kábulu. Radikálové zavraždili Wernera Groenewalda, jeho sedmnáctiletého syna, patnáctiletou dceru a dva afghánské spolupracovníky.
Trojice bojovníků Tálibánu pronikla na pozemek areálu v převlečení za policisty. Útok trval tři hodiny. Wernerova manželka Hannelie se tou dobou nacházela v nemocnici, kde pracuje jako lékařka. Werner působil v Afghánistánu 12 let. Útočníci ho zastřelili, když se snažil chránit děti.
Tálibán se později přihlásil k odpovědnosti za útok zveřejněním statusu na Twitteru, ve kterém objekt označuil za místo, kde docházelo ke „křesťanskému proselytismu“. Podle informací přítele Werner na posledním setkání se spolupracovníky prohlásil: „Zemřeme jenom jednou – můžeme zemřít i pro Ježíše.“
(Více informací o situaci křesťanů v Afghánistánu naleznete na stránce Afghanistan Country Report.)
Pamatujte v modlitbách na rodiny obou zavražděných afghánských pracovníků a Wernerovu ovdovělou ženu Hannelii, která v jedné chvíli tragicky přišla o tři členy rodiny. Modlete se, aby Bůh nadpřirozeně zachovával tyto osiřelé křesťany a pomohl jim se vyrovnat se ztrátou. Modlete se, aby je v období smutku posiloval a naplňoval milostí, aby dokázali být živoucím příkladem Boží lásky a modlit se za své pronásledovatele (Matouš 5,43–48). Kéž jejich tragická ztráta není zbytečná, ale poslouží jako mocné svědectví – které posílí ostatní křesťany a mnoho Afghánců přivede na cestu ke Kristu.
V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.
Z boje o náboženství v sovětském Rusku
Zápisky věřícího (1917–1923)
Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.
E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.
Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).
TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.