Aktuálně

 

24. 12. 2014

Vietnam: Volání o pomoc

 

 
Hlas mučedníků zajistil pastoru Tuongovi lékařskou péči, poté co byl v roce 2011 surově zbit.

Společenství Immanuel ve městě Danang.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 24. 12. 2014)

DOPIS S PROSBOU O POMOC
3. prosince 2014

 

Jmenuji se Hua Van Tuong. Sloužím jako kazatel evangelia a pastor společenství Immanuel ve městě Danang ve Vietnamu.

 

Obracím se na vás v následující záležitosti.

 

Naše společenství se 41 členy se shromažďuje k oslavě Pána ve výše uvedeném městě již od roku 2009. V současné době máme také bohoslužby pro neslyšící, kterých se účastní více než 40 lidí.

 

Ve snaze vyhovět nařízení #01 vietnamského ministerského předsedy ze 2. dubna 2005 a směrnice Ústředního výboru pro náboženské záležitosti naše společenství opakovaně žádalo o registraci ve snaze získat status oficiálního místa, na kterém se scházejí křesťané. Žádost jsme podávali již několikrát:

 

  • poprvé 9. června 2010,
  • podruhé 15. února 2012,
  • potřetí 21. května 2012,
  • počtvrté 31. srpna 2012
  • a popáté 13. listopadu 2014.

 

Po páté žádosti o oficiální uznání našeho společenství úřady [naši žádost] zamítly a potřebnou licenci nám neudělily.

 

Již mnoho let žije naše společenství i moje rodina v neustálých obavách, že nás místní policisté zbijí. Jednou mi zdemolovali dům; také nám na něj házeli nejrůznější špínu, jako výkaly a zvířecí krev. Mě osobně policisté zmlátili a některé další Boží děti se staly terčem psychického nátlaku i fyzických útoků. Opakovaně posílám žádosti s prosbou o pomoc státním orgánům na všech úrovních, od místního zastupitelstva až po ústřední vládu, ale všechny moje žádosti zůstávají nevyslyšeny a orgány mlčí.

 

10. října 2014 mě předseda městského obvodu v Thang Khe Tay požádal o seznam křesťanů z našeho společenství, abychom mohli být registrováni jako oficiální shromažďovací místo. Také mě požádal o místopřísežné prohlášení, že zajistím dodržování veřejného pořádku.

 

Učinil jsem, jak mě předseda požádal. Ten však pouze předal seznam křesťanů policii. Policisté začali našim bratřím a sestrám vyhrožovat a vyvíjet na ně nátlak, aby se v našem společenství přestali scházet.

 

28. listopadu 2014 mě zástupce výboru pro náboženské záležitosti v Danangu pozval společně s pastory Vietnamské křesťanské misijní rady na schůzku. Náš vedoucí se zeptal, zda výbor vyřídí žádost o registraci společenství Immanuel v souladu s vyhláškou #01 ministerského předsedy, ale pan Ngo Khoi – vedoucí odboru pro náboženské záležitosti – se vyjádřil nesouhlasně, zaujal vůči nám výhružný postoj a prohlásil, že přijme opatření vedoucí k ukončení činnosti společenství.

 

30. listopadu 2014, po zmíněném setkání s představiteli náboženského výboru v Danangu, dorazilo k modlitebně mnoho vojáků, milicionářů a příslušníků domobrany z města, okresu i oblasti a vynutili si ukončení shromáždění. Při razii zabavili 19 motocyklů patřících členům společenství pro neslyšící. Vyzvali nás, abychom na tomto místě již žádné bohoslužby nepořádali.

 

Uvědomuji si, že se jedná o projev náboženského pronásledování mé rodiny i ostatních křesťanských bratří a sester. Výbor pro náboženské záležitosti v Danangu i další místní orgány nás zahnaly do kouta, ze kterého není úniku.

 

A tak jsem se rozhodl napsat tento dopis. Znovu vás naléhavě prosíme o pomoc, abyste pomohli zajistit svobodu náboženského vyznání, zachovat dobré mezilidské vztahy a lidskou důstojnost.

 

Hua Van Tuong

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.