Aktuálně

 

31. 12. 2014

USA: Dobrovolníci ušetřili tisíce

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 31. 12. 2014)

 

Dobrovolníci ušetřili Hlasu mučedníků (americké organizaci Voice of The Martyrs, pozn. překl.) tisíce dolarů ve formě člověkohodin, které v loňském roce investovali do pomoci při naplňování potřeb pronásledovaných křesťanů. Vysokoškolští studenti, rodiny, důchodci, skupinky mládeže a další strávili zapojením do práce Hlasu mučedníků v roce 2014 celkem 39 678 hodin.

 

Když se dobrovolníci Sam a Suzie Dolandovi nedávno dozvěděli, že mohou věnovat svůj čas operačnímu centru Hlasu mučedníků v Bartlesville (Oklahoma), okamžitě zavolali, aby se dohodli na konkrétní možnosti zapojení. Dolandovi minulý měsíc dorazili z téměř 900 kilometrů vzdáleného Lake Charles (LA), aby strávili dva týdny prací pro Hlas mučedníků. Suzie vyjádřila touhu pomáhat pronásledovaným křesťanům, kterou v ní ještě prohloubily příběhy, se kterými se u nás setkala – příběhy lidí, kteří dobrovolně trpí pro evangelium.

 

Během dvou týdnů se Sam a Suzie zapojili do aktivit, kterým se věnují dobrovolníci pravidelně každý týden. Pomáhali balit balíčky a bulletiny k distribuci a vyřizovali objednávky knih od čtenářů. Suzie navíc spolupracovala s místními dobrovolníky, kteří nám jednou týdně pomáhají s přípravou ručně psaných kartiček s poděkováním dárcům.

 

Další oblastí, kde manželé pomáhali, bylo zpracování balíčků „Action“ a „Outreach“, které jsme obdrželi od našich podporovatelů za účelem distribuce v Iráku a Sýrii. „Často naše myšlenky končí na hranicích Spojených států,“ poznamenala Suzie. Během dobrovolnické stáže však mohla s vděčností na vlastní oči vidět, jak američtí křesťané pomáhají naplňovat potřeby věřících v zemích s omezenou svobodou.

 

Řady objemných krabic ve skladu plné igelitových pytlů s pomocí byly pro Suzie připomínkou, že se za pronásledované křesťany modlí a prakticky jim pomáhá mnoho lidí. Každý balíček obsahuje jedinečný dárek. Někdy se jedná o ručně šité přikrývky, jindy prostěradla, ručníky, míč… Dobrovolníci pěchují balíčky do větších balíků po šedesáti kilogramech a poté je spojují dohromady smršťovací fólií. Vše je nakonec na paletách nakládáno do přepravních kontejnerů a odesíláno na místa, kde je pomoc zapotřebí.

 

Přestože celkový objem dobrovolnické práce ve Spojených státech v uplynulém roce mírně poklesl, do spolupráce s Hlasem mučedníků dobrovolníci investovali o 2847 hodin více než v roce 2013 a pomohli tak ušetřit finance pro naši pronásledovanou rodinu. Dolandovi již přislíbili, že přijedou pomáhat znovu, a rovnou si naplánovali termín pracovní návštěvy na další rok. Suzie také zmínila, že mají v plánu zintenzivnit své modlitby za všechny, kdo čelí pronásledování. Kromě toho absolvují přípravu k zapojení do programu „Be-A-Voice“, jehož účastníci se za pronásledované křesťany modlí, píšou jim dopisy a šíří povědomí o jejich situaci ve svém okolí.

 

Dolandovi se také těší na účast na oblastní konferenci Hlasu mučedníků pořádané v jejich sboru, Glad Tidings (Radostná zvěst) v Lake Charles, která proběhne 24. ledna. Manželé doufají v hojnou účast a věří, že akce povzbudí mnoho dalších lidí k zapojení do dobrovolnické pomoci. „Naše životy se změnily – díky tomu, že jsme tady mohli být,“ dodává Suzie.

 

Více informací o této možnosti služby naleznete na stránce „Volunteer/Job Opportunities“ na www.persecution.com.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.