Aktuálně

 

31. 12. 2014

USA: Dobrovolníci ušetřili tisíce

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 31. 12. 2014)

 

Dobrovolníci ušetřili Hlasu mučedníků (americké organizaci Voice of The Martyrs, pozn. překl.) tisíce dolarů ve formě člověkohodin, které v loňském roce investovali do pomoci při naplňování potřeb pronásledovaných křesťanů. Vysokoškolští studenti, rodiny, důchodci, skupinky mládeže a další strávili zapojením do práce Hlasu mučedníků v roce 2014 celkem 39 678 hodin.

 

Když se dobrovolníci Sam a Suzie Dolandovi nedávno dozvěděli, že mohou věnovat svůj čas operačnímu centru Hlasu mučedníků v Bartlesville (Oklahoma), okamžitě zavolali, aby se dohodli na konkrétní možnosti zapojení. Dolandovi minulý měsíc dorazili z téměř 900 kilometrů vzdáleného Lake Charles (LA), aby strávili dva týdny prací pro Hlas mučedníků. Suzie vyjádřila touhu pomáhat pronásledovaným křesťanům, kterou v ní ještě prohloubily příběhy, se kterými se u nás setkala – příběhy lidí, kteří dobrovolně trpí pro evangelium.

 

Během dvou týdnů se Sam a Suzie zapojili do aktivit, kterým se věnují dobrovolníci pravidelně každý týden. Pomáhali balit balíčky a bulletiny k distribuci a vyřizovali objednávky knih od čtenářů. Suzie navíc spolupracovala s místními dobrovolníky, kteří nám jednou týdně pomáhají s přípravou ručně psaných kartiček s poděkováním dárcům.

 

Další oblastí, kde manželé pomáhali, bylo zpracování balíčků „Action“ a „Outreach“, které jsme obdrželi od našich podporovatelů za účelem distribuce v Iráku a Sýrii. „Často naše myšlenky končí na hranicích Spojených států,“ poznamenala Suzie. Během dobrovolnické stáže však mohla s vděčností na vlastní oči vidět, jak američtí křesťané pomáhají naplňovat potřeby věřících v zemích s omezenou svobodou.

 

Řady objemných krabic ve skladu plné igelitových pytlů s pomocí byly pro Suzie připomínkou, že se za pronásledované křesťany modlí a prakticky jim pomáhá mnoho lidí. Každý balíček obsahuje jedinečný dárek. Někdy se jedná o ručně šité přikrývky, jindy prostěradla, ručníky, míč… Dobrovolníci pěchují balíčky do větších balíků po šedesáti kilogramech a poté je spojují dohromady smršťovací fólií. Vše je nakonec na paletách nakládáno do přepravních kontejnerů a odesíláno na místa, kde je pomoc zapotřebí.

 

Přestože celkový objem dobrovolnické práce ve Spojených státech v uplynulém roce mírně poklesl, do spolupráce s Hlasem mučedníků dobrovolníci investovali o 2847 hodin více než v roce 2013 a pomohli tak ušetřit finance pro naši pronásledovanou rodinu. Dolandovi již přislíbili, že přijedou pomáhat znovu, a rovnou si naplánovali termín pracovní návštěvy na další rok. Suzie také zmínila, že mají v plánu zintenzivnit své modlitby za všechny, kdo čelí pronásledování. Kromě toho absolvují přípravu k zapojení do programu „Be-A-Voice“, jehož účastníci se za pronásledované křesťany modlí, píšou jim dopisy a šíří povědomí o jejich situaci ve svém okolí.

 

Dolandovi se také těší na účast na oblastní konferenci Hlasu mučedníků pořádané v jejich sboru, Glad Tidings (Radostná zvěst) v Lake Charles, která proběhne 24. ledna. Manželé doufají v hojnou účast a věří, že akce povzbudí mnoho dalších lidí k zapojení do dobrovolnické pomoci. „Naše životy se změnily – díky tomu, že jsme tady mohli být,“ dodává Suzie.

 

Více informací o této možnosti služby naleznete na stránce „Volunteer/Job Opportunities“ na www.persecution.com.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.