Aktuálně

 

08. 01. 2015

Irák: Mnoho lidí se obrací k víře v Ježíše Krista

 

 
Iráčané připravení o domov ve svém uprchlickém táboře postavili také „stan pro Ježíše“ (fotografie: Stivan Shany, FRRME.org)

(zdroje Hlasu mučedníků)

 

Důvěryhodný spolupracovník Hlasu mučedníků nám nedávno zaslal následující povzbuzující zprávu: „Jeden evangelikální křesťan nám vyprávěl o velkém množství muslimů, kteří jsou v současné době velmi otevření vůči evangeliu. Od zahájení teroristických útoků jednotek IS na Mosul a okolní města a vesnice uprchly do bezpečnějších oblastí tisíce místních obyvatel. Mezi lidmi, kteří jim poskytují pomoc (ve snaze pomoci naplnit nezměrné potřeby uprchlíků) se nachází také mnoho křesťanů ze Západu. Díky laskavosti a lásce projevované muslimským obyvatelům jsou dnes mnohá srdce otevřená evangeliu více než kdy dříve. Důležitou úlohu sehrává také brutalita islámských teroristů, kvůli které se muslimové nepodporující IS odvracejí od islámu a místo něj skládají svou důvěru v biblického Ježíše.

 

Křesťanský pracovník dále uvedl, že osobně navštívil více než stovku muslimů, kteří jsou k přijetí Pána Ježíše velmi blízko. Je vzrušující být svědkem podobné otevřenosti! Důležitý námět k modlitbám nalezneme v Mt 9,37–38, kde Ježíš říká, že je málo dělníků. Kvůli vysokému počtu lidí přicházejících k víře je zapotřebí také mnoho zralých křesťanů, kteří z těchto nových křesťanů dokážou vychovávat učedníky.

 

Na uvedeném místě v Bibli je Ježíš citován, jak řekl: ‚Žeň je velká, dělníků málo. Proste proto Pána žně, ať vyšle dělníky na svou žeň!‘“

 

Vzdejte Bohu chválu za způsoby, kterými v Iráku jedná – navzdory hrůzám, které lidem působí Islámský stát. Kéž naplňuje srdce Iráčanů svou láskou a milostí a způsobí opravdu velkou žeň. Modlete se také za zmocnění dostatečného počtu „dělníků“ pro tuto žeň – pastorů, učitelů a dalších zralých křesťanů – aby povzbuzovali a vedli rostoucí církev v této trýzněné části světa. Modlete se za zmaření plánů islámských radikálů. Proste za Boží pokoj a stabilitu pro všechny místní obyvatele.

 

Více informací o pronásledované církvi v Iráku a starší zprávy z této země naleznete na stránce Iraq Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.