Aktuálně

 

10. 01. 2015

Írán: Křesťané uvěznění pro svou víru se navzdory těžkostem nevzdávají

 

 
Ibrahim Hossin-Zadeh (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News, Christian Solidarity Worldwide)

 

Íránští křesťané kvůli své víře stále končí ve vězení. Tento týden bychom vás chtěli poprosit, abyste v modlitbách pamatovali na níže uvedené konkrétní bratry.

 

V polovině listopadu policisté uskutečnili razii v soukromém domě, při které zadrželi dvaatřicetiletého Ibrahima Hossin-Zadeha, vedoucího domácího společenství. Při razii mu policisté zabavili celou řadu osobních věcí – včetně knih, mobilního telefonu a počítače. Církevní vedoucí, který se obrátil ke křesťanství před několika lety, byl podroben výslechu a převezen do zadržovacího centra. Podle posledních zpráv jeho rodina nemá žádné informace o místě jeho pobytu ani stavu.

 

Trest odnětí svobody, který si odpykává Faršíd Fathi, byl o rok prodloužen. Faršída, vedoucího domácí církve, který již za mřížemi strávil více než čtyři roky z původně vyměřeného šestiletého trestu, tak čekají ještě další tři. Prodloužení trestu údajně souvisí s kontroverzní razií ve věznici Evin [v Teheránu], po které byl křesťan hospitalizován se zlomenou nohou a pochroumanými klouby.

 

Jedna pozitivní zpráva: Začátkem prosince byl zrušen trest šesti let odnětí svobody původně vyměřený trojici křesťanů. Behnam Írání, Matthias Hagnedžád a Silas Rabbání byli původně obviněni ze „šíření zkaženosti na zemi“, které je možné trestat i smrtí; podle pozdějšího rozhodnutí soudu se Behnam a Matthias měli dopustit také „nepřátelství vůči Bohu“. Obvinění byla nakonec zrušena a muži byli souzeni za „jednání ohrožující státní bezpečnost“ a „budování sítě usilující o svržení systému“. Mattias a Silas byli po zrušení obvinění propuštěni, Behnam je nicméně stále zadržován v Karadži v rámci ročního odnětí svobody za „protistátní aktivity“ a pětiletého trestu za „jednání ohrožujícího státní bezpečnost“.

 

Vzdejme Bohu chválu za propuštění Mattihase a Silase, nezapomínejme však na modlitbách ani na mnohé další Íránce, kteří zůstávají pro svou víru uvězněni. Předkládejme Ibrahima, Faršída a Behnama našemu milostivému Nebeskému Otci. Prosme, aby je zachovával a chránil, zatímco trpí ve vězení. Modlete se za zrušení všech obvinění a jejich brzké propuštění na svobodu. Mezitím se modlete, aby všichni jmenovaní věrně následovali Pána navzdory svým okovům, přimlouvali se za spoluvězně a svými životy vydávali účinné svědectví lidem ve svém okolí. Proste, aby Bůh povzbuzoval také jejich blízké, kteří se snaží vypořádávat s komplikovaným právním systémem a s Boží pomocí a zmocněním prožívat každý další den.

 

S využitím našich stránek www.PrisonerAlert.com můžete sestavit povzbuzující dopis adresovaný Faršídovi nebo Behnamovi.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.