Aktuálně

 

15. 01. 2015

Nigérie: Před několika týdny radikálové zavraždili desítky křesťanů

 

 
Výsledek jednoho ze starších útoků Boko Haram v nigerijském Jos (explodovaná nálož v autě). Fotografie: Diariocritico de Venezuela, Barnabas Fund

(Release International)

 

V období kolem Vánoc a Nového roku radikálové brutálním způsobem připravili o život nejméně 28 křesťanů.

 

2. ledna fulští extrémisté zavraždili 14 věřících a vypálili jejich obydlí v osadě Ambe-Madaki ve spolkovém státě Kaduna. Při podobném incidentu jen o pár dní dříve (27. prosince) přišlo ve stejné oblasti o život jiných deset křesťanů. V osadě Kantoma ve spolkovém státě Plateau na Silvestra fulští ozbrojenci zavraždili tři křesťany. Jednoho z nich ohavným způsobem připravili o hlavu, načež ve vesnici zavládla panika. Ve městě Gombe ve stejnojmenném spolkovém státě bylo při sebevražedném bombovém útoku zraněno nejméně osm křesťanů, kteří se snažili zajistit poklidný průběh novoročního modlitebního shromáždění. Za pachatele útoku jsou všeobecně považováni radikálové z Boko Haram, kteří v severní části země vyhlásili islámský chalífát. Křesťanské kostely, které se často stávají terčem podobných útoků Boko Haram, byly naštěstí v průběhu loňských Vánoc ušetřeny.

 

„Křesťané v severní Nigérii čelí útokům na dvou frontách: od fulských radikálů, kteří se je snaží připravit o půdu, a od radikálů z Boko Haram, kteří usilují o svůj islámský stát,“ vysvětluje Paul Robinson, ředitel organizace Release International (sesterská misie Hlasu mučedníků ve Velké Británii). Robinson také zmínil obavy, že Boko Haram může před blížícími se únorovými volbami útoky ještě vystupňovat.

 

Navzdory chaotické situaci a podobným případům nekontrolovaného běsnění se modlete, aby Bůh nigerijskou církev posiloval a naplňoval ji tolik potřebným pokojem. Modlete se zejména za všechny, kdo truchlí nad ztrátou svých blízkých při posledních útocích. Kéž je Bůh potěší a obdaří svou milostí, aby dokázali pachatelům odpustit. Modlete se také za všechny, kdo se zotavují z utržených zranění, aby jejich rekonvalescence byla rychlá a úplná. Kéž jsou v nejbližších týdnech přijata adekvátní bezpečnostní opatření pro zajištění bezpečnosti všech Nigerijců během voleb, a kéž zvolení zastupitelé usilují o stabilizaci situace v celé zemi.

 

Vlastní modlitbu za pronásledované bratry a sestry v Nigérii můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.