Aktuálně

 

18. 01. 2015

Libye: Radikálové unesli egyptské křesťany

 

 
Někteří z unesených křesťanů (fotografie: The International Jihad Network Libya, Morning Star News)

(Release International, Morning Star News, Hlas mučedníků Austrálie)

 

Příslušníci libyjské radikální skupiny sympatizující s Islámským státem 3. ledna unesli 13 egyptských křesťanů – jedná se již o třetí podobný útok na egyptské křesťany za poslední dva týdny.

 

V časných ranních hodinách ozbrojenci ze skupiny, kterou sami nazývají „Islámský stát Tripolis“ uskutečnili razii v pobřežním městě Sirte a unesli třináct křesťanů, předem vytipovaných právě kvůli jejich víře. Všichni unesení jsou příbuzní a pocházejí z města Minya v Horním Egyptě. Údajně přišli do Libye za prací jako stavební dělníci.

 

Jeden z příbuzných pohřešovaných mužů situaci komentoval následovně: „Ten pocit – sklíčenost, strach, smutek… se nedá slovy popsat. Ale pokud je to Boží vůle, aby se podobně jako apoštolové stali mučedníky pro Kristovo jméno a (posloužili) svědectvím svým únoscům, modlíme se, aby jim Bůh poskytl milost a pokoj potřebné k přijetí jeho vůle.“

 

Již dříve, 30. prosince, bylo uneseno sedm křesťanů, kteří se vraceli autem do Egypta po silnici protínající Sirte. A jen několik dní před tímto incidentem, 23. prosince, byli ve stejném městě ve vlastním bytě zastřeleni křesťanští manželé; jejich dospívající dcera byla unesena a nakonec surově zavražděna.

 

Libye je známá rozšířenou bezzákonností a střety mezi soupeřícími radikálními skupinami. Konkrétně město Sirte nechvalně proslulo jako základna islámských radikálů.

 

Pozvedejme celou Libyi na modlitbách k našemu Otci. Modleme se, aby se Duch svatý dotkl srdcí lidí dopouštějících se těchto ohavných násilných činů. Kéž se působením Ducha svatého obyvatelé Libye – zejména v Sirte – obrátí ve víře k Ježíši Kristu. Modlete se za křesťany unesené v posledních týdnech a jejich znepokojené blízké, aby jim Bůh skutečně požehnal svou milostí a pokojem… aby dokázali přijmout jeho vůli v každé situaci, ve které se ocitnou. Modlete se také za všechny, kdo truchlí nad ztrátou surově zavražděných křesťanů. Kéž ve svém žalu i oni přijmou nadpřirozenou útěchu a sílu vytrvat, kterou jim Bůh láskyplně přislíbil.

 

Více informací o pronásledované církvi v Libyi naleznete na stránce Libya Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.