Aktuálně

 

18. 01. 2015

Libye: Radikálové unesli egyptské křesťany

 

 
Někteří z unesených křesťanů (fotografie: The International Jihad Network Libya, Morning Star News)

(Release International, Morning Star News, Hlas mučedníků Austrálie)

 

Příslušníci libyjské radikální skupiny sympatizující s Islámským státem 3. ledna unesli 13 egyptských křesťanů – jedná se již o třetí podobný útok na egyptské křesťany za poslední dva týdny.

 

V časných ranních hodinách ozbrojenci ze skupiny, kterou sami nazývají „Islámský stát Tripolis“ uskutečnili razii v pobřežním městě Sirte a unesli třináct křesťanů, předem vytipovaných právě kvůli jejich víře. Všichni unesení jsou příbuzní a pocházejí z města Minya v Horním Egyptě. Údajně přišli do Libye za prací jako stavební dělníci.

 

Jeden z příbuzných pohřešovaných mužů situaci komentoval následovně: „Ten pocit – sklíčenost, strach, smutek… se nedá slovy popsat. Ale pokud je to Boží vůle, aby se podobně jako apoštolové stali mučedníky pro Kristovo jméno a (posloužili) svědectvím svým únoscům, modlíme se, aby jim Bůh poskytl milost a pokoj potřebné k přijetí jeho vůle.“

 

Již dříve, 30. prosince, bylo uneseno sedm křesťanů, kteří se vraceli autem do Egypta po silnici protínající Sirte. A jen několik dní před tímto incidentem, 23. prosince, byli ve stejném městě ve vlastním bytě zastřeleni křesťanští manželé; jejich dospívající dcera byla unesena a nakonec surově zavražděna.

 

Libye je známá rozšířenou bezzákonností a střety mezi soupeřícími radikálními skupinami. Konkrétně město Sirte nechvalně proslulo jako základna islámských radikálů.

 

Pozvedejme celou Libyi na modlitbách k našemu Otci. Modleme se, aby se Duch svatý dotkl srdcí lidí dopouštějících se těchto ohavných násilných činů. Kéž se působením Ducha svatého obyvatelé Libye – zejména v Sirte – obrátí ve víře k Ježíši Kristu. Modlete se za křesťany unesené v posledních týdnech a jejich znepokojené blízké, aby jim Bůh skutečně požehnal svou milostí a pokojem… aby dokázali přijmout jeho vůli v každé situaci, ve které se ocitnou. Modlete se také za všechny, kdo truchlí nad ztrátou surově zavražděných křesťanů. Kéž ve svém žalu i oni přijmou nadpřirozenou útěchu a sílu vytrvat, kterou jim Bůh láskyplně přislíbil.

 

Více informací o pronásledované církvi v Libyi naleznete na stránce Libya Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.