Aktuálně

 

19. 01. 2015

Egypt: Konvertita dosáhl u odvolacího soudu částečného vítězství, zůstává však ve vězení

 

 
Bishoy Armia Boulous (dříve Mohammed Hegazy)

(Morning Star News, Christian Solidarity Worldwide)

 

Konvertita ke křesťanství odsouzený k pěti letům odnětí svobody za dokumentování útoků na křesťany sice se svým odvoláním částečně uspěl, kvůli staršímu obvinění z rouhání však musí zůstat ve vězení.

 

28. prosince odvolací soudce shledal jednatřicetiletého Bishoye Armia Boulose (dříve známého jako Mohammed Hegazy) nevinným ve věci obvinění z šíření informací s úmyslem „způsobit újmu nebo poškodit veřejný zájem“ a také ze souvisejícího obvinění z šíření falešných zpráv, které měly „nepochybně oslabit“ „prestiž“ Egypta, případně poškodit „státní zájmy“. Shledán vinným byl pouze z jediného blíže neurčeného bodu obžaloby (pravděpodobně podněcování sektářského násilí) a odsouzen k ročnímu odnětí svobody.

 

Vzhledem ke skutečnosti, že Bishoy již strávil ve vězení více než rok čekáním na zahájení soudního procesu a následné odvolání, teoreticky by měl být propuštěn současně s ukončením posledního slyšení. Místo toho je však křesťan nadále zadržován bez možnosti propuštění na kauci kvůli údajnému rouhání, ze kterého ho obvinili dva islámští právníci před pěti lety. Bishoyovi právní zástupci jsou přesvědčeni, že stát tímto krokem převzal aktivní roli v trestání Bishoye za jeho konverzi tím, že nařídil jeho zadržování nad zákonem stanovené rozmezí a jak již bylo řečeno, bez možnosti propuštění na kauci. Podle informací místních zdrojů je Bishoy ve vězení vystaven velmi špatnému zacházení – kromě slovních i fyzických útoků byl již několikrát umístěn na samotku.

 

Nejnovější zpráva je bezpochyby zklamáním. Přesto se modlete, aby si Bishoy zachoval pevnou důvěru ve svého Spasitele a Pána – s vědomím, že skutečnou svobodu může nalézt jen v něm. Zatímco si bude odpykávat zbytek trestu, pokračujte v modlitbách za jeho definitivní vysvobození, aby se brzy mohl vrátit ke své ženě a malým dětem, pro které není život bez manžela a otce jednoduchý. Přimlouvejte se také za všechny, kdo Bishoye obvinili, stejně jako za dozorce, kteří s ním zacházejí nevybíravými způsoby, aby i oni poznali Ježíše Krista jako svého Vykupitele!

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou naši křesťanští bratři a sestry v Egyptě vystaveni, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.