Aktuálně

 

23. 01. 2015

Pákistán: Dramatický nárůst počtu útoků na křesťanské dívky a ženy

 

 
Modlete se za bezpečí pákistánských žen. (fotografie: Wikimedia Commons / Sonia Sevilla)

(Release International)

 

V posledních měsících dochází v Pákistánu k dramatickému nárůstu počtu případů křesťanských dívek a žen, které se staly obětí násilných útoků.

 

28. listopadu byly napadeny dvě křesťanské sestry (ve věku 14 a 16 let) v osadě v distriktu Džaranvála, poté co v noci vyšly ven na toaletu. Příbuzní dívek uvádějí, že sestry opakovaně znásilňovala trojice mužů a že jim od té doby vyhrožují, aby případ nikomu nehlásily. Policie navíc údajně záměrně bojkotuje snahy o získání lékařských důkazů. Spolupracovníci sesterské misie Hlasu mučedníků ve Velké Británii zajišťují dívkám potřebnou lékařskou péči a právní pomoc.

 

Na jiném místě v Paňdžábu, v osadě Thatha Gondal, byla 26. listopadu unesena čtrnáctiletá dívka. Má se za to, že byla násilím obrácena k islámu a provdána za svého únosce. Místní křesťané a muslimové v současné době vyjednávají o možném navrácení dívky rodině.

 

Při dalším incidentu byla v Rana Town napadena těhotná matka čtyř dětí, poté co se vzepřela jisté ženě, která se ji snažila nevybíravým způsobem obrátit k islámu. Křesťanskou matku následně surově napadli muslimčini bratři. Svlečenou ji potupně vodili po ulici, nakonec ji okradli a zmlátili do bezvědomí. Místní policisté původně odmítli nahlášený případ zaprotokolovat, učinili tak až po zásahu našich spolupracovníků.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny tyto vzácné sestry v Kristu. Proste, aby Bůh každou z nich zahrnul svou láskou a milostí. Kéž nejen uzdraví napadené dívky na těle i na duchu, ale kéž v tomto nelehkém období dodává sílu a povzbuzení i jejich příbuzným a dalším lidem v jejich okolí. Přimlouvejte se za teenagerku, kterou stále zadržuje její únosce. Kéž je dívka brzy propuštěna a vrátí se domů ke svým blízkým. Modlete se, aby byl Bůh obzvlášť blízko těhotné ženě, která byla tak ohavným způsobem ponížena a zbita; vyprošujte zdraví a sílu pro ni i pro dosud nenarozené dítě.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte pronásledovaným sestrám v Pákistánu podporu a povzbuzení, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.