Aktuálně

 

24. 01. 2015

Indie: Křesťané zadrženi na základě nařčení z ‚vynucených‘ konverzí

 

 
Křesťané v Indii jsou často obviňováni a vězněni kvůli údajně „vynuceným“ konverzím. Vani strávila ve vězení několik týdnů poté, co hovořila o své víře s mladým uprchlíkem.

(Hlas mučedníků USA, Morning Star News)

 

28. prosince bylo ve střední Indii zadrženo deset křesťanských pracovníků a tři malé dívenky (ve věku do šesti let). Všichni byli obviněni ze „záměrného zlomyslného jednání s úmyslem urazit náboženské cítění“. Hinduističtí nacionalisté vyvíjeli na policisty nátlak, aby křesťany zadrželi po uzdravovacím shromáždění, načež je obvinili z vynucených konverzí a urážek vesnických bohů a bohyní. Policisté nicméně prohlásili, že o vynucených konverzích neexistují žádné důkazy. Podle poslední zprávy tři křesťané zůstávají ve vězění, ostatní byli propuštěni na kauci.

 

Ministr pro parlamentní záležitosti Venkaiah Naidu nedávno zveřejnil návrh zákona na zákaz veškerých náboženských konverzí – nejen „vynucených“ nebo „podvodných“. Loni během adventního období se příslušníci náboženských menšin – včetně křesťanů a muslimů – stali terčem kampaně s cílem obracení místních obyvatel zpátky k hinduismu vedené několika hinduistickými nacionalistickými skupinami. Tyto aktivity vyvolaly celou řadu vášnivých politických a náboženských debat.

 

Zatímco můžeme Bohu poděkovat za křesťany, kteří byli propuštěni z vězení, modleme se za zbývající tři, aby byli propuštěni i oni. Kéž jejich nespravedlivé zadržení nezabrání jejich úsilí o rozhovorech o Boží lásce, ale místo toho je ještě více motivují k šíření Božího království po celé Indii. Modlete se také za to, aby Bůh posiloval vzácnou víru děvčat, dával jim duchovně růst a používal si je ke své slávě. Nezapomínejte ani na přímluvy za hinduistické nacionalisty, kteří se snaží potlačovat svobodu náboženského vyznání. Kéž v reakci na nadpřirozené Boží usvědčení i oni uvěří v jeho Syna Ježíše.

 

Více informací o pronásledované církvi v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.