Aktuálně

 

30. 01. 2015

Jordánsko: Sestry musely kvůli konverzi ke křesťanství utéct z domova

 

 
Modlete se za bezpečí jordánských sester, které musely uprchnout ze svého domova (ilustrační fotografie: Flickr / Dennis Jarvis)

(Hlas mučedníků USA)

 

Dvě sestry, které se nedávno obrátily ke křesťanství, musely odejít z rodné vesnice, protože jim kvůli opuštění islámu vlastní bratr vyhrožoval zabitím. Před obrácením „Nazli“ cítila, že je Alláh nespravedlivý vůči ženám. Když jí křesťanská příbuzná pomohla porozumět, jaký je skutečný Bůh ke všem lidem, ochotně pozvala Ježíše do svého srdce. Jakmile se Nazlin bratr dozvěděl, že se dívka stala následovnicí Krista, zmlátil ji a vyhrožoval, že ji zabije. Nazli mezitím přivedla ke Kristu také svou sestru. Kvůli výhrůžkám musely obě odejít z vesnice a hledat bezpečné útočiště jinde. V současné době žijí v azylovém domě Hlasu mučedníků, kde se jim dostává povzbuzení a dalšího vedení v křesťanské víře.

 

V minulosti nemívali křesťané v Jordánsku mnoho problémů, dokonce se mohli věnovat i „tiché“ evangelizaci. Někteří Kristovi následovníci se však s pronásledováním setkávají – od příbuzných, zaměstnavatelů a dalších lidí ve svém okolí. V souvislosti s šířením islámských hnutí na Blízkém východě se jordánští křesťané obávají, že by k něčemu podobnému mohlo dojít i v jejich zemi.

 

Jaké úžasné svědectví proměňujícího díla Ducha svatého v životech Nazli a její sestry! Modlete se, aby Bůh obě křesťanky i nadále utěšoval a povzbuzoval, zejména v tomto nelehkém období, když musely opustit domov, rodinu a přátele. Kéž jim Bůh požehná podporou zralého křesťanského společenství, které je nadšeně přijme a bude jim pomáhat růst ve víře. Kéž si Bůh mocně používá obě sestry ke zprostředkování milosti a lásky dalším lidem, kteří se touží o křesťanské víře dozvědět více. Pamatujte na modlitbách také na Jordánsko jako takové. Modlete se za pokoj v rodinách i v celých městech této starobylé země a za ochranu jeho lidu – včetně velkého počtu uprchlíků ze Sýrie, kteří sami hledají bezpečí a ochranu před hrůzami krutého pronásledování.

 

Více informací o zkouškách, kterými někteří jordánští křesťané procházejí, naleznete na stránce Jordan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.