Aktuálně

 

30. 01. 2015

Jordánsko: Sestry musely kvůli konverzi ke křesťanství utéct z domova

 

 
Modlete se za bezpečí jordánských sester, které musely uprchnout ze svého domova (ilustrační fotografie: Flickr / Dennis Jarvis)

(Hlas mučedníků USA)

 

Dvě sestry, které se nedávno obrátily ke křesťanství, musely odejít z rodné vesnice, protože jim kvůli opuštění islámu vlastní bratr vyhrožoval zabitím. Před obrácením „Nazli“ cítila, že je Alláh nespravedlivý vůči ženám. Když jí křesťanská příbuzná pomohla porozumět, jaký je skutečný Bůh ke všem lidem, ochotně pozvala Ježíše do svého srdce. Jakmile se Nazlin bratr dozvěděl, že se dívka stala následovnicí Krista, zmlátil ji a vyhrožoval, že ji zabije. Nazli mezitím přivedla ke Kristu také svou sestru. Kvůli výhrůžkám musely obě odejít z vesnice a hledat bezpečné útočiště jinde. V současné době žijí v azylovém domě Hlasu mučedníků, kde se jim dostává povzbuzení a dalšího vedení v křesťanské víře.

 

V minulosti nemívali křesťané v Jordánsku mnoho problémů, dokonce se mohli věnovat i „tiché“ evangelizaci. Někteří Kristovi následovníci se však s pronásledováním setkávají – od příbuzných, zaměstnavatelů a dalších lidí ve svém okolí. V souvislosti s šířením islámských hnutí na Blízkém východě se jordánští křesťané obávají, že by k něčemu podobnému mohlo dojít i v jejich zemi.

 

Jaké úžasné svědectví proměňujícího díla Ducha svatého v životech Nazli a její sestry! Modlete se, aby Bůh obě křesťanky i nadále utěšoval a povzbuzoval, zejména v tomto nelehkém období, když musely opustit domov, rodinu a přátele. Kéž jim Bůh požehná podporou zralého křesťanského společenství, které je nadšeně přijme a bude jim pomáhat růst ve víře. Kéž si Bůh mocně používá obě sestry ke zprostředkování milosti a lásky dalším lidem, kteří se touží o křesťanské víře dozvědět více. Pamatujte na modlitbách také na Jordánsko jako takové. Modlete se za pokoj v rodinách i v celých městech této starobylé země a za ochranu jeho lidu – včetně velkého počtu uprchlíků ze Sýrie, kteří sami hledají bezpečí a ochranu před hrůzami krutého pronásledování.

 

Více informací o zkouškách, kterými někteří jordánští křesťané procházejí, naleznete na stránce Jordan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.