Aktuálně

 

31. 01. 2015

Niger: Křesťanská komunita terčem násilných pouličních nepokojů

 

 

(Release International, Religious Liberty Prayer Bulletin, CBN)

 

Příslušníci křesťanské menšiny v Nigeru se stali terčem pouličních nepokojů poté, co francouzský satirický časopis otiskl kontroverzní karikatury islámského proroka Mohameda. Výtržníci vypálili desítky kostelů a také další budovy patřící křesťanům – obytné domy, školy, provozovny a sídla firem. Při nepokojích, které se odehrály zejména v okolí hlavního města Niamey a Zinedru na jihu země (ale také v řadě menších měst po celém Nigeru) přišlo o život nejméně deset lidí. Obdobné protesty byly zaregistrovány i v několika dalších zemích – Alžírsku, Senegalu, Pákistánu, Somálsku a Súdánu.

 

Mnozí křesťané uprchli z domovů a obávají se dalšího útoku. Objevily se také zprávy, že domy patřící křesťanům byly označeny k demolici, a že se z reproduktorů na mešitách ozývají radikální kázání vyzývající k vedení džihádu proti již tak sužovaným křesťanům.

 

Modlete se, aby Bůh uzdravil ztrápené křesťany v Nigeru. Modlete se za všechny, které nějakým způsobem zasáhlo toto nesmyslné násilí, aby zakusili nekonečnou lásku svého Otce, útěchu v osobním vztahu s jeho Synem Ježíšem, a moc Ducha svatého potřebnou k životu bezvýhradně odevzdanému Boží vůli. Modlete se, aby Bůh vedl a zmocňoval vedoucí představitele země, aby se nechali používat jako nástroje Božího pokoje a v současné neklidné době zajišťovali všem občanům nezbytnou ochranu. Modlete se, aby Bůh využil tragickou situaci k naplnění svých vyšších záměrů a dotýkal se srdcí lidí, kteří dosud nepřijali dar spasení. Kéž tato zkouška nigerskou církev nepřipraví o odvahu, ale naopak ji ještě více posílí, pročistí a všem křesťanům dodá odvahu, aby se zcela odevzdali Pánu a svými životy vydávali svědectví o jeho úžasné lásce.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte pronásledovaným bratřím a sestrám v Nigeru lásku a podporu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.