Aktuálně

 

11. 02. 2015

Súdán: „Zpěvačka pokoje“ zavražděna

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 11. února 2015)

 

Přestože její písně pravděpodobně neuslyšíte na své místní křesťanské rozhlasové stanici, v súdánském pohoří Nuba je hudební produkce talentované křesťanky velmi populární. Místní obyvatelé znali Neimu Abiad Idris jako „zpěvačku pokoje“. Devětačtyřicetiletá Neima byla vdaná a měla šest dětí. 6. listopadu 2014 její život náhle ukončila střepina z letecké pumy svržené z armádního Antonova na křesťančinu domovskou vesnici Kadir v pohoří Nuba.

 

Neimin životní příběh ztělesňuje víru a odvahu mnoha křesťanů z této oblasti. Byla matkou čtyř synů a dvou dcer a nyní je také hrdinkou a mučednicí. Zemřela, protože neuprchla před genocidou, které byla vystavena její rodina a lidé v okolí.

 

Poslední Neimino album nese název „Upevňování pokoje, odpuštění a smíření“. Album bylo Neiminou modlitbou a vyjádřením touhy místního lidu; nyní zůstane navždy svědectvím o její odvaze a životě.

 

Partnerská organizace Hlasu mučedníků, která místním obyvatům poskytuje pomoc, se s Neimou poprvé seznámila v roce 2003. Když se s ní pracovníci organizace setkali ve vesnici Kauda, právě vedla sbor žen zpívajících v místním dialektu. S rodinou žila v oblasti Dellami na území ovládaném „rebely“ (SPLM-N, Hnutí za osvobození súdánského lidu-severní), které islamistický režim vytrvale bombarduje. Neima nikdy nezvažovala přestěhování do „bezpečí“ prorežimními silami kontrolovaného města, kde by žila pod zákonem šaría. Její písně vždy hovořily o pokoji, odpuštění, víře a vytrvalosti.

 

Místní obyvatelé truchlí s Neminou rodinou, současně však nalézají útěchu ve vědomí, že nyní zažívá skutečný pokoj v nebi. Neima dokázala i ve válečné zóně zpívat o pokoji, protože osobně znala Knížete pokoje.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.