Aktuálně

 

13. 02. 2015

Írán: Křesťan propuštěn z vězení; jiný se do něj musel vrátit

 

 
Modlete se za Homajúna Šokúhi, který se nedávno vrátil do vězení. (Fotografie: Mohabat News, Barnabas Fund)

(Middle East Concern)

 

Vahid Hakkani, křesťan uvězněný společně s dalšími sedmi věřícími v roce 2002, byl nedávno propuštěn z věznice Adel-Abad v Šírázu. Křesťan se mohl opět vrátit ke svým blízkým 26. ledna. (Příbuzní a přátelé se obávali o jeho zdravotní stav, neboť v uplynulém roce nejméně dvakrát držel hladovku na protest proti zamítnutému odvolání, ve kterém žádal o podmínečné propuštění.)

 

Ze sedmi křesťanů zatčených společně s Vahidem v roce 2012 byli čtyři propuštěni ještě téhož roku a další dva v roce 2014. Nicméně Homajún Šokúhi, který se dostal na svobodu teprve loni v listopadu, byl obviněn z porušení pravidel podmínky a vyzván k návratu do vězení. V současné době mu hrozí trest odnětí svobody v délce tří let a osmi měsíců a ještě dalších osm měsíců podmíněného trestu. Ve vazbě zůstává také Modžtaba Saíd Alaedin Hosseiní.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění Vahida z vězení! Kéž ve svém životě zakouší Boží sílu a lásku, zatímco se bude zotavovat z období stráveného za mřížemi. Pamatujte také na oba křesťany, kteří se stále nacházejí ve vězení, Homajúna a Modžtabu. Proste, aby Bůh připravil cestu pro jejich brzké propuštění. Kéž mu plně důvěřují, že se postará o naplnění jejich každodenních potřeb. Kéž se jim dostane modliteb a povzbuzení od křesťanů v Íránu i po celém světě. Přimlouvejte se rovněž za představitele režimu zapojené do těchto případů, aby i oni poznali Ježíše jako Spasitele a Vykupitele prostřednictvím svědectví zadržovaných křesťanů.

 

Na stránkách www.PrisonerAlert.com (provozovaných americkým Hlasem mučedníků) můžete sestavit povzbuzující dopis adresovaný uvězněným íránským křesťanům.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Todd Nettleton: ÍRÁN: Touha po Bohu

 

Sedm příběhů íránských muslimů, kteří nalezli skutečnou svobodu.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Íránu, doporučujeme vám elektronický titul ÍRÁN: Touha po Bohu – k objednání použijte online formulář.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 37 Kč.

 

Minimální hodnota objednávky je 50 Kč, takže v objednávkovém formuláři budete muset zatrhnout ještě nějakou další e-knihu. (Slevu dostanete i na ni.)

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.