Aktuálně

 

13. 02. 2015

Írán: Křesťan propuštěn z vězení; jiný se do něj musel vrátit

 

 
Modlete se za Homajúna Šokúhi, který se nedávno vrátil do vězení. (Fotografie: Mohabat News, Barnabas Fund)

(Middle East Concern)

 

Vahid Hakkani, křesťan uvězněný společně s dalšími sedmi věřícími v roce 2002, byl nedávno propuštěn z věznice Adel-Abad v Šírázu. Křesťan se mohl opět vrátit ke svým blízkým 26. ledna. (Příbuzní a přátelé se obávali o jeho zdravotní stav, neboť v uplynulém roce nejméně dvakrát držel hladovku na protest proti zamítnutému odvolání, ve kterém žádal o podmínečné propuštění.)

 

Ze sedmi křesťanů zatčených společně s Vahidem v roce 2012 byli čtyři propuštěni ještě téhož roku a další dva v roce 2014. Nicméně Homajún Šokúhi, který se dostal na svobodu teprve loni v listopadu, byl obviněn z porušení pravidel podmínky a vyzván k návratu do vězení. V současné době mu hrozí trest odnětí svobody v délce tří let a osmi měsíců a ještě dalších osm měsíců podmíněného trestu. Ve vazbě zůstává také Modžtaba Saíd Alaedin Hosseiní.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění Vahida z vězení! Kéž ve svém životě zakouší Boží sílu a lásku, zatímco se bude zotavovat z období stráveného za mřížemi. Pamatujte také na oba křesťany, kteří se stále nacházejí ve vězení, Homajúna a Modžtabu. Proste, aby Bůh připravil cestu pro jejich brzké propuštění. Kéž mu plně důvěřují, že se postará o naplnění jejich každodenních potřeb. Kéž se jim dostane modliteb a povzbuzení od křesťanů v Íránu i po celém světě. Přimlouvejte se rovněž za představitele režimu zapojené do těchto případů, aby i oni poznali Ježíše jako Spasitele a Vykupitele prostřednictvím svědectví zadržovaných křesťanů.

 

Na stránkách www.PrisonerAlert.com (provozovaných americkým Hlasem mučedníků) můžete sestavit povzbuzující dopis adresovaný uvězněným íránským křesťanům.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.